2023 Yılı Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı Başvuruları Başladı

2023 Yılı Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı Başvuruları Başladı

5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu’na istinaden oluşturulan ve Tarım Sigortaları Havuzu kapsamına alınan risklerle ilgili inceleme ve hasar tespit organizasyonunda görev alacak adaylar için “Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı ve Temel Eksper Eğitimi” başvuruları başladı.

 

6 Eylül’de başlayan sınav başvuruları, 6 Ekim tarihinde sona erecek. Ön eleme sınavı, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından, 28 Ekim tarihinde, Adana, Ankara, Erzurum, Giresun, İstanbul, İzmir, Malatya ve Şanlıurfa illerinde gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularınıwww.segem.org.tr adresi üzerinde yer alan online başvuru formu aracılığıyla yapabilecek.

 

10 Kasım’da açıklanacak sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylar, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) ile Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. iş birliğinde Mersin’in Erdemli ilçesinde gerçekleştirilecek temel eksper eğitimine katılmaya hak kazanacak. Bitkisel Ürün Sigortası eksperleri için temel eğitimler, 27 Kasım – 9 Aralık ve 18 Aralık – 30 Aralık tarihleri arasında iki grup olarak, Hayvan Hayat Sigortası eksperleri için temel eğitimler 8 Ocak – 12 Ocak 2024 tarihleri arasında tek grup olarak gerçekleştirilecek.

 

Adaylar ayrıntılı bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak üzere www.segem.org.tr adresini ziyaret edebilir.