Adobe hisseleri son 4 yılın en büyük yükselişini kaydetti

Adobe hisseleri son 4 yılın en büyük yükselişini kaydetti

ABD’li yazılım devi Adobe’nin hisseleri Cuma günü Mart 2020’den bu yana en keskin yükselişini kaydetti.

Uzmanların tahminlerini aşan kazanç ve gelir açıklamasının ardından, yazılım devi Adobe’nin hisseleri Cuma günü yüzde 15 artış göstererek Mart 2020’den bu yana en büyük kazancını kaydetti. CNBC haberine göre, şirketin geliri bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak 5,31 milyar dolara yükseldi ve analistlerin 5,29 milyar dolarlık tahminlerini aştı.

Adobe CEO’su Shantanu Narayen, bu rekor geliri Creative Cloud, Document Cloud ve Experience Cloud uygulamalarına olan talebe ve yapay zekadaki ilerlemelere bağladı. Narayen, Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında, “Yapay zeka ve yenilikçi ürün sunumuna yönelik son derece farklı yaklaşımımız, genişleyen bir müşteri kitlesini çekiyor ve mevcut kullanıcılara daha fazla değer sağlıyor” dedi.

Bu gelişmeler, Adobe’nin hem gelir artışı hem de hisse senedi performansı açısından önemli bir başarı elde ettiğini gösteriyor. Özellikle yapay zeka ve bulut tabanlı uygulamalara olan talebin artması, şirketin büyüme stratejilerinin doğru yolda olduğunu kanıtladı.