Anadolu Hayat Emeklilik “Çocuğum İçin BES” ile 300 bin çocuğa ulaşan ilk şirket oldu

Anadolu Hayat Emeklilik “Çocuğum İçin BES” ile 300 bin çocuğa ulaşan ilk şirket oldu

Anadolu Hayat Emeklilik, 18 yaş altının BES’e dahil edildiği ilk günden bu yana “Çocuğum için BES” ürünüyle sektörde en çok tercih edilen şirket olmaya devam ediyor. 18 yaş altı müşteri grubu için özel olarak sunduğu bireysel emeklilik ürünü “Çocuğum için BES” ile 300 bin çocuğa ulaşan ilk şirket olan Anadolu Hayat Emeklilik, aynı zamanda 18 yaş altı pazarda 5 milyar TL fon büyüklüğü barajını aşan ilk şirket olmayı da başardı.

Anadolu Hayat Emeklilik, 0-17 yaş arasındaki müşterilerine özel olarak sunduğu “Çocuğum için BES” ürünü ile 300 bin çocuk ve gence ulaşan ilk şirket oldu. Bireysel emeklilik sektöründe 18 yaş altına özel bireysel emeklilik ürününü ilk olarak satışa sunan Anadolu Hayat Emeklilik, en çok tercih edilen şirket olma unvanını da korumayı sürdürüyor. 18 yaş altındaki finansal kapsayıcılığını her geçen gün derinleştiren şirketin bu alanda elde ettiği devlet katkısı dahil fon büyüklüğü ise ürünün 3. yılını kutladığımız bugünlerde 5 milyar TL’yi aştı.

Hem katılımcı sayısı hem de fon büyüklüğü kategorilerindeki pazar payları ile bireysel emeklilik sektöründe öncü bir konumda yer aldıklarını ifade eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Makaskesen, “Ailelerin çocuklarının geleceğini düşünerek onları Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dâhil etme çabalarını çok anlamlı buluyoruz. Erken yaşta çocuklar adına tasarruf yapılmaya başlanması, onların gelecek yıllarda kendini finansal açıdan güvende hissetmesi ve tasarruf alışkanlığını küçükken öğrenmesi bakımından kritik öneme sahip. 18 yaş altı katılımcılarımızın yüzde 29’u 0-3 yaş aralığında. Diğer bir ifadeyle müşterimiz olan yaklaşık 3 çocuktan biri henüz hayatının ilk evrelerinde bulunuyor. Bu gösterge bizim için çok kıymetli, ailelerin “Çocuğum için BES” ürünümüze yönelik gösterdiği teveccühten gurur duyuyoruz. Ek olarak, ürünü sektörde satışa sunan ilk şirket olarak bu alandaki büyümemizi hızla sürdürüyoruz. Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından yayımlanan en güncel verilere göre, 14 Haziran itibarıyla yıl başına göre net katılımcı sayısı artışımız 69 bin olarak gerçekleşti. Söz konusu artışın yüzde 88’i gönüllü BES’ten geliyor. Gönüllü BES’teki artışımızda en büyük itici gücün de 18 yaş altı katılımcılar olduğunu söyleyebiliriz. Aynı tarih itibarıyla, 18 yaş altı katılımcı sayımız sene başına göre yüzde 15 oranında büyüdü. Katılımcı sayısı ve fon büyüklüğü kategorilerinde sahip olduğumuz sırasıyla yüzde 24,6’lık ve yüzde 25,7’lik pazar payımız ile en çok tercih edilen şirket konumundayız.

Ailelerin öncelikli olarak bizi tercih etmelerinin bize duydukları güvenin bir göstergesi olduğunu düşünüyor, bu güvene layık olmaya çalışıyoruz. Satışlarımızı hem yüz yüze hem de dijital kanallarımızdan gerçekleştirerek müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz. Yüzde 30’luk devlet katkısı avantajının yanı sıra etkin fon yönetimi ile kişilerin çocukları için yaptıkları tasarruflar geleceğe yatırıma dönüşürken, biz de ürünümüzün öne çıkan ayrıcalıklarından biri olan katkı payı ödeme teminatımız ile bize duyulan güveni pekiştiriyoruz. Anne veya babanın yaşam kaybı halinde çocuk adına gerçekleştirilen katkı payı ödemelerinin şirketimiz tarafından yapılmasını sağlıyoruz. Bugün bu ürünümüzle eriştiğimiz başarıdan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de daha fazla çocuğa ve aileye ulaşarak, onların gelecekleri için güvence, refah ve mutluluk inşa etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Çocuğum için BES” çocuklarımızın geleceğine umut; sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor.”

“Çocuğum için BES” ürünü ile çocukların geleceğini bugünden güvence altına alırken, TEMA Vakfı’na da destek olarak çocukların ekolojik okuryazarlığına ve çevre duyarlılığına katkı sağladıklarını belirten Makaskesen, “Vakıf ile iş birliğimiz kapsamında Türkiye genelinde ortaokul ve lise seviyesindeki yaklaşık 20 bin çocuğun ve gencin toprak, su, hava, biyolojik çeşitlilik, iklim değişikliği gibi konularda bilgi sahibi olarak doğayı tanıyan, seven ve koruyan bireyler olarak yetişmelerine yönelik eğitim ve etkinliklerin gerçekleştirilmesine destek olduk. Önümüzdeki dönemde de insanı, çevreyi ve toplumsal faydayı odağa alan projeleri “Herkese İyi Gelecek” sloganımız ile hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.