Atlas Mutuel Sigorta beşinci yılında A.Ş. olacak

Atlas Mutuel Sigorta beşinci yılında A.Ş. olacak

Atlas Mutuel Sigorta 5. Kuruluş Yılı Toplantısını çalışanlarıyla birlikte Kuşadası’nda gerçekleştirdi. Grand Belish Otel’deki buluşmada konuşan Atlas Mutuel Sigorta Genel Müdürü Murat Polat, başarıyla geçen beş yıldan dolayı çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Polat, güncel durumla ilgili değerlendirme yaptı ve şirketin hedeflerini paylaştı. 2022’yi 90 çalışan, bin acente ve 375 milyon liralık üretimle kapatmayı planladıklarını söyleyen Polat sözlerini şöyle sürdürdü:

Atlas Sigorta Murat Polat“Şirketimizle ilgili sektörde olumlu bir algı var. İyi ve hızlı hasar ödediğimiz, riskli yönetim tarzına sahip olmadığımız düşünülüyor. Birinci yıldan sonra zarar etmeyen nadir şirketlerden biriyiz. Hasar, teknik ve satış sayesinde ikinci yıl sonunda bunu başardık. 2023 hedefimiz daha atak olup pazar payımızı büyütmek. Kaskoda aktif şirketler arasında sektörde en iyi hasar prime sahip şirketler arasındayız. Bu da şirketin geleceğinin parlak olacağını gösteriyor.” Atlas Mutuel Sigorta kuruluşunun beşinci yılında kooparetif sigortacılığını bırakacak, yoluna anonim şirket olarak devam edecek.

Murat Polat toplantıda şirketin önümüzdeki yıldan itibaren açık kooperatif olarak yola devam edeceğini ve şirketin adının Atlas Sigorta olacağını da duyurdu.

Gala gecesiyle devam eden buluşma, ertesi gün yapılan Şirince köyü gezisiyle sona erdi.