Aviva Sigorta, Unico Sigorta oldu

Aviva Sigorta, Unico Sigorta oldu

Aviva Sigorta, 27 yıl önce Commercial Union olarak başladığı Türkiye Sigorta sektöründeki yolculuğuna, Avrupa’nın finans devleri Alman ve Hollanda Kalkınma Bankaları ile EMF Capital Partners’ın Türkiye’de yatırım yapma kararı çerçevesinde United Insurance Company – Unico Sigorta markasıyla devam ediyor.

Değişimi değerlendiren UNICO Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, tecrübelerini dinamik yapılarıyla birleştirerek acenteleriyle yan yana yürüyen ve tüketicilerinin faydasını düşünen bir marka olacaklarının altını çizdi. 

Türkiye sigorta sektöründe 27 yıldır faaliyet gösteren Aviva Sigorta, Alman Kalkınma Bankası DEG (Deutsche Investitions und Entwicklungsgesellschaft) , Hollanda Kalkınma Bankası FMO (Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden N.V.) ve EMF Capital Partners’ın güçlerini birleştirmesiyle United Insurance Company – UNICO Sigorta olarak yolculuğunu sürdürüyor. 

Aviva Sigorta markasının UNICO Sigorta olarak değiştirilmesine ilişkin basın toplantısı, 15 Eylül 2015 tarihinde Grand Hyatt Hotel’de UNICO Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. 

Cenk Tabakoğlu: “5 yılda 1 milyon mutlu müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz”

Yeni markanın lansmanı için düzenlenen basın toplantısında, Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, Türkiye sigorta sektörü ile ilgili tespitlerini ve Unico markasının hedeflerini paylaştı.

Sigorta sektöründeki durumunu değerlendiren Cenk Tabakoğlu, şunları dile getirdi: “Ülkemizde sigorta sektörünün Gayrisafi Milli Hasılaya oranı %1.4, halbuki bu oran gelişmiş ülkelerden Hollanda’da %11, Almanya da ise %6.5 seviyelerindeyken Avrupa ortalaması %6.8 oranında. Afrika ülkeleri dahi ortalama %2.8 ile GSMH’ya oranla Türkiye’nin iki katı sigorta üretimi gerçekleştiriyor. Kişi başı yıllık prim üretimine baktığımızda ise Türkiye, 166 USD ile Avrupa ortalamasının oldukça gerisinde duruyor. 

Tüm bu veriler, Türkiye’de sigorta sektörünün ciddi bir büyüme potansiyeli barındırdığını gösteriyor. Hem Türkiye’nin ekonomisine duyulan güven, hem de bu ortaya çıkarılmayı bekleyen potansiyel, Avrupanın önde gelen finans kuruluşlarının ülkemize yatırım yapma kararının temelini oluşturuyor. 

Biz de bu durumun farkında olarak, sadece mevcut pazardan pay almanın çok ötesinde sektörü büyütecek bir marka olma hedefiyle yola çıkıyoruz. Bunu da başta acentelerimiz olmak üzere tüm iş ortaklarımız ile birlikte başarabileceğimizin bilincindeyiz.

Bizi hedefe götürecek bilgi, birikim, deneyim ve dinamizm genlerimizde var. Acente ve iş ortaklarıyla el ele yürüyen, müşterilerilerinin memnuniyetini her zaman stratejilerinin merkezinde tutan, hayatlarını kolaylaştırırken tüketicisinin faydasını da düşünen bir sigorta şirketi olmak için yola çıktık. 5 yılda 1 milyon mutlu müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Kısa sürede çok önemli mesafe katettik, çok yakında başlatacağımız yeni ürün ve hizmetlerimize hazırlıklı olun.”   

Tecrübe ve dinamizm bir arada

Sektörün en yeni markası UNICO Sigorta, Aviva Sigorta’dan gelen tecrübesini dinamik ekibiyle birlikte iş ortaklarına yansıtarak elementer branşta faaliyetlerine devam edecek. Sektörde hem kurumsal hem de bireysel müşterileri adına %100 müşteri memnuniyeti hedefiyle yola çıkan UNICO Sigorta; yangından otoya, sorumluluktan mühendisliğe, nakliyattan tarıma ve alacak sigortasına kadar birçok farklı branştaki ürün gamı ve uygun fiyat politikası doğrultusunda acenteleriyle el ele yürüyecek.

YORUMLAR YAZ
  • Best8 sene önce
  • Hayırlı olması dileğiyle, Rekabet gücü yüksek bir marka

  • sigortacım18 sene önce
  • Yeni Marka ,Hayırlı uğurlu olsun .