AXA Sigorta’da üst düzey atamalar

AXA Sigorta’da üst düzey atamalar

2018 yılından beri AXA Sigorta’da Satış ve Pazarlama Başkanlığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini başarıyla yürüten Firuzan İşcan, emekli olarak görevinden ayrıldı.

Yeni dönemde AXA Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Sanem Çıngay Buçukoğlu; Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi, AXA Sigorta Kurumsal Teknik ve MIS Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Barış Altın ise Teknik Başkan ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevlerine devam edecekler.

2018 yılından bu yana AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Firuzan İşcan, 1 Ağustos itibarıyla emekli olarak görevinden ayrılmaya karar verdi.

Sanem Çıngay Buçukoğlu Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Olarak Atandı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olduktan sonra Lancaster University’de Ekonomi ve Cass Business School’da Aktüerya alanlarında yüksek lisans yapan Sanem Çıngay Buçukoğlu; Koç Allianz Türkiye Bireysel Teknik Grup Müdürlüğü, Ergo Sigorta Aktüeryadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Bireysel ve Sağlık Teknik Direktörlüğü, Groupama Sigorta Teknik ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Buçukoğlu 1 Ağustos itibarıyla Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak yeni görevine başlayacak.

Barış Altın Teknik Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Olarak Atandı

Söz konusu değişiklikle birlikte, AXA Sigorta Kurumsal Teknik ve MIS Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Barış Altın ise AXA’daki kariyerine, bireysel ve kurumsal ürün fabrikalarını tek bir çatı altında yönetmek üzere Teknik Başkan ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam edecek. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi üzerine yüksek lisans yapan Barış Altın, 22 yılı aşkın süredir AXA Sigorta’da Uluslararası Finansal Raporlama ve Stratejik Planlama Direktörlüğü, Aktüerya ve Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı, Kurumsal ve Ticari Teknik ile Uluslararası İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Altın, 1 Ağustos itibarıyla Teknik Başkan ve İcra Kurulu Üyesi olarak yeni görevine başlayacak.