“Bay Kemal buna izin vermez”

“Bay Kemal buna izin vermez”

Pazar günü yapılacak 14 Mayıs seçimlerine sadece üç gün kaldı. Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas’ta Millet Buluşması’na katıldı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

– Sivas değişime hazır mı? Bay Kemal hazır! Sivaslı kardeşlerime soracaklarım var.

– Bir dönem Sivas 14 milletvekili çıkarırdı, şimdi 5 milletvekili çıkarıyor neden?

– Ayrımcılık benim kitabımda yoktur. Görüşü, inancı ne olursa olsun benim başımın üstünde yeri vardır. İnsana saygı duyarım ve onun dertleriyle dertlenmesini bilen biriyim.

– Sivas Demir Çelik Fabrikası’nı kamulaştıracağım binlerce işçi çalışacak, 22 yıldır yapmıyorlar. Yapamadılar Bay Kemal, 6 ay içinde o fabrikayı kamulaştıracak ve Sivaslılara teslim edecek. Göreceksiniz. Bütün teşvik Sivas’ın tamamını kapsayacak, sadece bir bölgeyi değil.

“TÜRKİYE GÖÇMEN DEPOSU OLMAYACAK”

– Taşeron işçilerin tamamına kadro vereceğiz onlarda evlerine huzur içinde iş güvenceleri olarak her zaman gidecekler.

– Türkiye bir göçmen deposu olmayacak, Avrupalıların keyfi olsun diye burada tutuyoruz. En geç iki yıl içinde hepsini kendi ülkelerine yollayacağız. Bay Kemal buna izin vermez.

– Köy okullarını açacağız. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Hiçbir kadını ele güne karşı muhtaç etmeyeceğim.

– Sinan Ateş’in katillerini unutmadım, yargıya teslim edeceğim. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu geldi, ziyaret etti. “Babamın hakkını hukukunu savun” dedi. O olayı da bütün ayrıntılarıyla ortaya koyacağım.