Bitcoin ne zaman 50 bin dolar olacak?

Bitcoin ne zaman 50 bin dolar olacak?

Bitcoin birkaç hafta içinde %30’dan fazla yükseldi ve 38 bin dolara kadar yükseldi. Ancak burada güçlü bir dirençle karşılaştı.

Bitcoin son 24 saat içinde %3 düşerek 36 bin 250 dolara geriledi. Ancak piyasa uzmanları dijital varlıklardaki rallinin devam edeceği konusunda ısrarcı…

Ticaret platformu SynFutures’ın CEO’su Rachel Lin, kripto ekosistemine 7 haftadır para girişi olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

Opsiyon piyasası değişmedi ve Kasım ve Aralık ayları için en fazla açık faize sahip opsiyonlar 30.000 ila 50.000 dolar arası alım opsiyonları oldu. Açık pozisyonların alım-satım opsiyonlarına oranı şu anda 2’ye 1 seviyesinde ve bu da güçlü bir yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor.”
Alım opsiyonları, yatırımcılara bir varlığı belirli bir fiyattan satın alma hakkı veren sözleşmeleri temsil eder – bu nedenle 50.000 dolara kadar olan çağrılar, yatırımcıların Bitcoin’in bu ay veya gelecek ay bu seviyeye yaklaştığını gördükleri anlamına gelir – satım opsiyonları ise düşüş bahisleridir.

SynFutures CEO’su Rachel Lin, 38,000 doların kritik bir seviye olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Bitcoin şu anda 38,000 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. Aşağı yönde, 35,000 dolar ve 31 bin 500 dolar seviyeleri kritik olacaktır.”

Bitcoin Borsa Yatırım Fonu Ne Zaman Onaylanacak?

Bitcoin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yakında ilk spot Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağı umuduyla yükseldi. Böyle bir fonun, dijital varlıklara yeni bir yatırımcı ilgisi dalgası başlatması ve bunun da fiyatları desteklemesi bekleniyor.
Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), spot Bitcoin ETF’lerine ilişkin kararını 1 Ocak 2024’e erteledi. Franklin Templeton’ın spot Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararın da cuma günü açıklanması bekleniyordu.