E-dönüşüm mükelleflerine ŞEF desteği

E-dönüşüm mükelleflerine ŞEF desteği

PSM DERGİSİ

Şekerbank, müşterilerinin e-dönüşüm ve nakit yönetimi çalışmalarını destekleyen ürünlerini tek bir platformda topladı. Banka, Ard Grup Bilişim Teknolojileri ile başlattığı iş birliği kapsamında e-dönüşüm mükellefi olan müşterilerine e-fatura, e-imza, e-arşiv, e-irsaliye, e-SMM, e-MM, e-defter, ön muhasebe programı, tüm bankalardaki nakit akışlarının kolayca takip edilebildiği banka entegrasyonu ve satıcılar ile alıcıları online ortamda buluşturan e-ticaret pazaryeri entegrasyon ürünlerinin yer aldığı Şekerbank Elektronik Fatura (ŞEF) sistemiyle ödeme, tahsilat ve muhasebe işlemlerini elektronik ortamda güvenli ve hızlı bir şekilde takip etme imkanı sunuyor.

İş birliği kapsamında oluşturulan çözüm paketleriyle müşterilere nakit akışlarını planlayabilme, günlük faaliyetlerin gerektirdiği nakit akışını yönetebilme, operasyonel hataları ve maliyetleri azaltma, takip kolaylığıyla birlikte zaman ve iş gücü tasarrufu sağlama gibi avantajlar da sağlayan sistem, pek çok çözümü bir arada sunuyor.

Şekerbank, KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, “Müşterilerimizin nakit akışlarını yönetirken dijital dönüşüm sürecinde yanlarında olmak amacıyla ŞEF sistemini hayata geçirdik. Bu sayede müşterilerimize, e-dönüşüm ürünlerini kullanma imkanı sunarken operasyonel verimliliklerini ve nakit akışlarını üst seviyede yönetmelerine destek olacak e-çözümlerle kolaylık sağlıyoruz” diyor.