Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arıyor

Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arıyor

Twitter’ı satın aldıktan sonra birçok üst düzey yöneticiyi işten çıkararak kendisini tek yönetici yapan Elon Musk, yeni CEO arayışına girdi

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ı satın almış ve çok konuşulmuştu. Musk, Twitter şirketini satın almasının ardından keskin kararlar aldı. Şikret portföyüne Twitter’ı da ekleyen iş insanı, ilk icraatını CEO Parag Agrawal, finans şefi Ned Segal ve hukuk sorumlusu Vijaya Gadde dahil bazı üst düzey yöneticilere kapıyı göstererek yaptı. Öyle ki Musk, bu süreçte birçok çalışanıyla yollarını ayırdı.

Shift Delete’in haberine göre, Musk, geçtiğimiz günlerde yönetim kurulunu feshederek kendini tek yönetici yapmıştı. Twitter şirketinin sahibi ve CEO’su Musk, görevinden ayrılıyor. Yakın kaynaklara göre Elon Musk, Twitter’a yeni CEO arayışına girdi.

Bunun en büyük nedeni olarak Tesla hissedarları gösteriliyor. İş insanının artık şirkete bakmadığına inanan hissedarların endişesini gidermek için böyle bir karar alabileceği belirtiliyor. Öte yandan Twitter şirketiyle de bir hayli kötü bir başlangıç yaptı. Bu karar, şirket çalışanları arasındaki soğuk rüzgarların biraz olsun dinmesine vesile olabileceği belirtiliyor.

Ancak iş insanının tavırları şirket personeliyle arasındaki gerilimi tırmandırmaya devam ediyor. Elon Musk, Twitter çalışanlarına kelimenin tam anlamıyla mobbing uyguluyor. Musk, bir e-postayla çalışanlarına ültimatom verdi. Platformdaki yeni dönemi Twitter 2.0 tanımlayan Musk, çalışanlarından ya ayrılmalarını ya da yoğun çalışma saatlerine hazırlıklı olmalarını istedi.