Erzurum’daki saldırıya tepki yağıyor!

Erzurum’daki saldırıya tepki yağıyor!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erzurum’da taşlı saldırıya uğrayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için Twitter’da açıklamalarda bulundu.

Saldırıya sert şekilde tepki gösteren Akşener “Ne taşla ne de kurşunla durduramazsınız” dedi.

Akşener paylaşımında şunları aktardı: 

“Devletin imkânlarıyla demokrasiye ket vurmaya çalışanlar şunu iyi bilsin ki; millet iradesini ne taşla ne de kurşunla durduramazsınız.

Ne Ekrem kardeşimi, ne beni, ne de Millet İttifakı’nın hiçbir üyesini bu şekilde korkutamazsınız. Biz bu seçimi sükûnetle kazanacağız!”

DEVA Partisi lideri Ali Babacan ise, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve Erzurum halkına yapılan taşlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu provokasyonu yapanlar ve onlara göz yumanlar hakkında savcılık derhal işlem başlatmalıdır. Bu seçimi barış, huzur ve kardeşlik isteyenler kazanacak.”

Saadet Partisi Genek Başkanı Temel Karamollaoğlu:

 “Uğradıkları çirkin saldırı nedeniyle Sn. Ekrem İmamoğlu’na ve değerli Erzurumlu vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu provokasyonu gerçekleştirenleri ve seyirci kalan idarecileri kınıyorum! Bizler sabırla, sakin ve kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz!”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

“Ülkeyi getirdiğiniz hale bakın! Kardeşi kardeşe düşman ettiniz. Erzurum’da Sn. Ekrem İmamoğlu ve miting alanındaki kardeşlerimize yönelik saldırının faili de, azmettiricisi de bu kirli iktidardır. Herkes müsterih olsun bu yaşananlar tarihin utanç sayfalarında yer alacak, 14 Mayıs’ta ülkemiz huzura kavuşacak.”

BİR TEPKİ DE CEM YILMAZ’DAN: İYİLİĞİN KAZANMASINA HASRETİZ

Sanatçı ve komedyen Cem Yılmaz ise, saldırıya ilişkin şu paylaşımı yaptı:

“‘Her Şey  Çok Güzel Olacak’ Memleketimin her sağduyulu insanının bu güzel dileğinin gercek olmasını canı gönülden diliyorum. Geçmiş olsun Ekrem başkan. Bir mitingde Türk bayrağı ile süslenmiş alanda insanlara taş atmak 2023 de olduğumuzu unutturdu, bu ve bunun gibi yüzlerce  sebep!  İyiliğin kazanmasına hasretiz.”