Eureko Sigorta’da sürpriz ayrılık

Eureko Sigorta’da sürpriz ayrılık

Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’ndaki 13 yıllık başarılı kariyerinin ardından 2012 yılında Eureko Sigorta’da Genel Sekreter ve Uyum Görevlisi olarak sektöre geçiş yapan İsmail Hakkı Sancak, 19 Haziran 2020 tarihi itibarıyla görevinden ayrıldı.

Sancak, bu süre içinde şirketin mevzuat uyumu, iş süreçlerinin mevzuata uyumunun sağlanması, resmi inceleme ve soruşturmaların yürütülmesi süreçlerinde önemli sorumluluklar üstlendi. TSB MASAK İnceleme ve Araştırma Komitesinde bir dönemi başkanlık olmak üzere daimi üye olarak görev yaptı.

Halen SBM bünyesinde faaliyet gösteren Sigorta Suiistimalleriyle Mücadele Komitesi Başkanlığı yapmakta olan Sancak, aynı zamanda sigorta poliçelerinin dijitalleştirilmesi ve kağıtsız poliçeye geçiş için gerekli yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi sürecine bizzat önderlik etti. Proje sürecinde Hazine, SBM, TSB Komiteleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek gerekli yasal düzenlemelerin çıkmasında etkili olarak sigortacılık sektörüne önemli katkılarda bulundu.

Ayrılık sonrasında Sancak, mevzuata uyum ve dijital süreçlerin yönetimi konularında danışmanlık hizmeti vererek sigorta sektörüne destek vermeye devam edecek.