Fuat Oktay’dan yeni açıklama: 6 ölü, 81 yaralı

Fuat Oktay’dan yeni açıklama: 6 ölü, 81 yaralı

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bombalı terör saldırı meydana geldi. Saldırıda 6 kişi yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın ardından yaptığı açıklamada, yaralı sayısının 81’e yükseldiğini ve olayın kadın saldırganın bombayı patlatması sonucu oluştuğunu söyledi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı ilk açıklamada, “Burada bir terör kokusu var” dedi.

Patlamada 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi de yaralandı.

RTÜK, “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir” açıklaması yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Taksim’de meydana gelen patlamada yaralanan 81 kişiden 39’unun hastaneden taburcu edildiğini açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırıyla ilgili A Haber kanalına açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ, “Bir kadın bir bankta 40 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor. Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor. Henüz ismi belli değil. Bütün kayıtlar takip ediliyor, bir takım arkadaşlarımız peşindeler. Bir terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. Hangi terör örgütü olduğu yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Olay yerinde parçalar dışında kanaat getirecek bir veri yok. Bu olay nedeniyle pek çok asılsız haber sosyal medyada dolaşıyor. Sosyal medyada dolaşan asılsız haberlere itibar etmemesinde büyük fayda var” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul’daki patlamaya yönelik sosyal medyada provokatif paylaşımda bulunduğu tespit edilen 25 hesap sahibinin ilgili makamlara bildirildiğini açıkladı.

Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar içinse 5 savcı görevlendirildi. Görevlendirilen savcılar hastaneye gelerek incelemelerde bulundu.

Türk Tabipleri Birliği tarafından patlamaya ilişkin yapılan açıklamada,”İstanbul Taksim’de yapılan bombalı saldırıyı en ağır şekilde kınıyor; patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

close

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.