HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyon belli oldu

HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyon belli oldu

HDI Sigorta Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası’nın sahibi, kıyasıya geçen karşılaşmada Kastamonu Belediyespor’u 33-31 yenerek Armada Praxis Yalıkavak oldu.

Türk sporuna ve sporcusuna verdiği destekler ile adından sık sık söz ettiren HDI Sigorta’nın isim sponsorluğunu üstlendiği HDI Sigorta Türkiye Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası Sekizli Finalleri
10 – 13 Mayıs tarihlerinde, Bolu Karaçayır Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Konyaaltı Belediyespor, Üsküdar Belediyespor, Kastamonu Belediyespor, Tekirdağ Süleymanpaşa Sportif A.Ş, İzmir Büyükşehir Belediyespor, Yenimahalle Belediyespor, Armada Praxis Yalıkavakspor ve Görele Belediyespor takımlarının hentbolseverlere heyecan dolu anlar yaşattığı müsabakalar sonucunda, şampiyon Kastamonu Belediyespor’u mağlup eden Armada Praxis Yalıkavak oldu.

Tarihinde ilk kez HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası’nın sahibi olan şampiyon takımın oyuncularından Nika Matavs’a HDI Sigorta tarafından finalin en değerli oyuncusu (MPV) seçildi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu final müsabakalarının ardından ‘’Türkiye Hentbol Federasyonu ile birlikteliğimizin ikinci yılında Kadınlar ve Erkekler Türkiye Kupalarına ismimizi vermekten gurur duyuyoruz. Özellikle kadınlarımızın spordaki yerini önceliklendirmeyi görev edinmiş bir kurum olarak buradaki mücadele bizler için çok kıymetli… Cesaret ve azimleriyle bizleri de oyunun bir parçası haline getiren tüm sporcularımızı tebrik ediyor, kupamızın sahibi Armada Praxis Yalıkavakspor’u kutluyorum.’’ dedi.