İstanbul’da ekmeğe rekor zam geliyor

İstanbul’da ekmeğe rekor zam geliyor

5 TL’den satılan ekmek fiyatlarının yaklaşık yüzde 50 artması bekleniyor. Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, ekmek zammının aralık ayı gelmeden yapılabileceğini söyledi. Peki İstanbul’da ekmek ne kadar olacak? İşte detaylar…

İstanbul’da ekmeğe zam geliyor. Haberi Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar duyurdu. Ekmek zammının, aralık ayı gelmeden yani kasım ayı sonunda yapılması bekleniyor.

İstanbul’da ekmek ne kadar olacak?

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, İstanbul’da aralık ayı gelmeden 5 TL’ye satılan ekmeğin 7,5 TL çıkabileceğini belirtti.

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı, “Ay başını bulmaz, ekmek İstanbul’da 7,5 TL’nin altında olmaz. Eğer bize, bu elektrik ve doğal gazı vermezseler ekmeği 7,5 TL yapacağız. Ruhsatlı fırınlara elektriği ev tipi fiyatına verirseler bizim maliyetimiz düşer, fırıncı da bir nefes alır, zam yapılmaz. İstanbul’daki fırınların yüzde 80’i batak durumda şu an. Günlük un alıyorlar. Her bir fırının faturası korkunç arttı, 40-50 bin TL gelmeye başladı” diye konuştu.