Kaskoda rekabet tekrar kızıştı

Kaskoda rekabet tekrar kızıştı

Türkiye sigorta sektörünün amiral gemisi olan motor branşında sular durulmuyor. Zorunlu trafik sigortaları branşında geçmişe dönük davalar nedeniyle büyük zararlar yazan sektörde, zorunlu olmayan ama yine de üretimin önemli ayakları içinde yer alan kasko branşında ise acımasız rekabetin etkilerini hissetmeye başladı. 2013 yılının ilk yarısında sektördeki herkesin mutlu olduğu söz konusu branşta yılın ikinci yarısı itibariyle işin rengi değişmeye başladı. Fiyat odaklı rekabetten en mutlu olan kesim ise tabi ki müşteriler. Bazı sektör temsilcileri ise bu branşta yaşanan ve anlamsız derecede yıkıcı olmaya başlayan fiyat rekabeti nedeniyle bu branşta ciddi oranda küçülmeye gittiklerini söylüyorlar. Fiyat rekabeti yapan şirketlerin tüm sektör oyuncuları tarafından çok iyi bilindiğini belirten bir sektör yöneticisi, “Bu durum artık içinden çıkılmaz hale geldi. Bu şirketleri acenteler de dahil herkes biliyor. Bu şirketlerin kaskoda fiyat verirken hedef aldıkları bazı şirketler var. Bu şirketler ne kadar fiyat verirse onun fiyatının fiyatının yüzde 15, yüzde 25 gibi altında fiyatları düşünmeden verebiliyorlar. Yılın ilk yarısında umutlandığımız bu branşta artık yine acımasız rekabet başladı. Elbette bu haksız rekabetin bedelleri de önümüzdeki yıllarda sektör tarafından ödenecek ve bilançolara yansımaya başlayacak” diye konuştu.

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

close

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

YORUMLAR YAZ
  • biri9 sene önce
  • biri’nin söyleyecek her zaman sözü vardır 🙂 sektör 9 aylık sonuçları açıklanıyor, kim neler yapıyor görüyoruz.
    Ben burdan sadece; tarifenin ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan bir sürü genel müdür var bu sektörde, insanların banka hesaplarından ferdi kaza yapıyoruz dolandırıcılığıyla yılda milyonlarca tl çalan genel müdürler var bu sektörde bunları eleştiriyorum. Ne zaman adam oluruz; haklının hakkını vermeyi bildiğimizde 🙂

  • birbiri9 sene önce
  • Sayın Ererdi zarar yazınca ve ardindan 750 milyon sermaye getirince bu mu basarı oluyor anlam veremiyorum. Şimdi Axa ve birkac sirket icin hersey iyi bakalım buyuk patronlar kar nerde dediginde bu biri ne diyecek bakalım.

  • biri9 sene önce
  • serbest piyasa ekonomisinin koşullarını acımasız bulan yöneticiler komik duruma düşüyor. bu konuyla ilgili şikayet eden yöneticinin adını açıklayında biraz gülelim. ben anlamıyorum koca sigorta şirketlerinin başına bu kadar yeteneksiz ve beceriksiz genel müdürler nasıl seçilebiliyor. şundan eminimki tüm sektör çalışanları Sayın Cemal Ererdi nin önünde saygıyla eğiliyor :)) İyi ki varsın Cemal Ererdi!!!!