Kılıçdaoğlu’ndan İmamoğlu ve Yavaş açıklaması

Kılıçdaoğlu’ndan İmamoğlu ve Yavaş açıklaması

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağcılar Ebubekir Meydanı ve Kadın Merkezi Açılış Töreni’ne katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun törende yaptığı konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Kadın erkek eşitliği, her evde huzurun ve bereketin olması, adalet için, hukuk için, dezavantajlı gruplar için, başı açık-kapalı ayrımını ortadan kaldırmak için, halk için, millet için iktidar.

BAĞCILAR’DA OYUMUZUN DÜŞÜK OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA KİMSE ENDİŞELENMESİN”

“İstanbul’u da Bağcılar’ı da seviyorum. Bağcılar’da oyumuzun düşük olduğunu biliyorum. Ama kimse endişelenmesin, bu ülkede hiçbir ayrım yapmayacağız, herkesi kucaklayacağız. Bizim kitabımızda ayrımcılık yoktur. “

HİÇ KİMSE AÇ VE AÇIKTA KALMAYACAK

“Harcadığımız her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Kul hakkını gözeteceğiz. Atama bekleyen öğretmenleri Ferhat ile Şirin’in buluştuğu gibi öğrencileriyle buluşturacağız. Ziraat mühendislerimize görev vereceğiz. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Bütün mücadelemiz bunun için. “

“Sevgili İstanbullular zor durumda olduğunuzu, geçim sıkıntısını, işsizliği biliyorum. Malı götürenleri de biliyorum. Haksız olarak Hazine’den alınan 418 milyar doları alacağım ve bu milletin cebine koyacağım. Benim güvendiğim insanlar sizlersiniz. “

“Ekrem başkanımız evet İstanbul’a hizmet veriyor. Ancak Ekrem başkanımızla birlikte bütün belediye başkanlarımız soluğu deprem bölgesinde aldılar. Biz herkese hizmet ediyoruz.”

“İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Allah kısmet ederse cumhurbaşkanı yardımcısı olarak da görevini yapacak. O zaman İstanbul’a hizmet ederken önüne koyulan engelleri bir bir kaldıracak.”

“NEDEN EKREM İMAMOĞLU, NEDEN MANSUR YAVAŞ?”

“Neden Ekrem İmamoğlu? Neden Mansur Yavaş? Bizim elimizde iki önemli başkent var. Biri Osmanlı’nın başkenti İstanbul’u, Cumhuriyet’imizin başkenti Ankara. Demek ki iki başkenti yöneten güç aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. Yılında cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacaklar, iki kadim kente de hizmet verecekler.”

“Benim bu millete sözüm var. Haksız olarak alınan, Hazine’den çalışan 418 milyar doları alacağım ve bu milletin cebine koyacağım. Bana karşı çıktıklarını biliyorum, Kılıçdaroğlu gelmesin diye çaba harcadıklarını biliyorum, büyük mücadeleler verdiklerini de veriyorum. Benim tek güvencem bu ülkenin insanları.”