Musk açıkladı: İşte Mavi Tık’ın Türkiye fiyatı

Musk açıkladı: İşte Mavi Tık’ın Türkiye fiyatı

ABD’li ünlü milyarder Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bir dizi yeni kararlar aldı. Bunlardan en çok tartışılanı ise Blue Twitter ile mavi tike sahip kullanıcılardan aylık 8 dolar ücret alınması oldu. Musk, kararından geri adım atmazken Blue Twitter’ın Türkiye’deki fiyatı ortaya çıktı. Blue Twitter alan kullanıcılar mavi tike sahip olabilecek.

Elon Musk’ın satın aldığı sosyal medya platformu Twitter’da Blue Twitter ve ücretli mavi tik uygulaması tartışmaları sürüyor. Ücretli olan Blue Twitter’ı satın alan kişilere mavi tik de tanımlanacak.

ABD, Yeni Zelenda, Kanada ve Avustralya’da aktif olan Twitter Blue üyelik ücreti 8 dolar. Twitter Blue’yi alan kullanıcılar, pek çok farklı özelliği kullanma hakkına da sahip olabilecek

“TWİTTER’DA MAVİ TİK HESAPLARI ÖNE ÇIKACAK”

Söz konusu rakamın ülkeden ülkeye değişebileceğini belirten Musk, ayda 8 dolar ödeyen kişilerin, birçok alanda platformda öne çıkacağını, daha uzun video ve ses paylaşabileceğini ve yarı oranda reklam göreceğini aktardı.

Musk, “Bu yöntemle içerik üreticilerini ödüllendirmesi için Twitter’a bir gelir kapısı açılacak.” ifadesine yer verdi. Musk, mavi tik alan kişilerin, almayan kişilerin yarısı kadar reklam göreceğini ifade eti.

TWİTTER MAVİ TİK ÜCRETİ TÜRKİYE’DE NE KADAR?

Twitter Blue özelliği aylık 8 Dolar olarak belirlendi ancak her ülke için bu fiyat aynı olmayacak. Musk, bu ücretin her ülkenin alım gücüne göre değişeceğini bildirdi.Merak konusu olan Twitter mavi tik ücretinin Türkiye fiyatı ortaya çıktı. Buna göre, mavi tikin ücreti 109.99 TL olarak belirlendi.

TWİTTER MAVİ TİK ÜCRETİ NASIL ÖDENECEK?

Twitter mavi tik onaylı hesapların ödeme yöntemlerinin ilerleyen günlerde açıklanması tahmin ediliyor.