Neova Sigorta’dan teknoloji odaklı yeni uygulama

Neova Sigorta’dan teknoloji odaklı yeni uygulama

Neova Katılım Sigorta, teknoloji odaklı ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Şirket şimdi de acentelerinin hayatını kolaylaştırmak ve sigortalılara daha hızlı hizmet verebilmek adına Pratik Portal’ı hayata geçirdi.

Neova Katılım Sigorta, acentelerinin işlemlerini hızlandıracak ve hızlı poliçe kesilebilmelerine olanak sağlayacak yeni bir uygulamaya imza attı. Pratik Portal adı verilen yeni platformla birlikte acenteler artık pek çok sigortacılık işlemini hızlıca gerçekleştirebiliyorlar. Aynı zamanda üretim, hasar ve yenilemelerle ilgili raporlara da ulaşabilen acenteler, platform aracılığıyla genel müdürlüğe direkt olarak talep açabiliyor, şirket ile ilgili duyuru ve haberlere erişebiliyor.

Neova Katılım Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya, yeni uygulama ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Acenteler bizim en önemli iş ortaklarımızdan biri. Büyüme stratejimizin tam merkezinde yer alıyorlar. 2023 yılı haziran sonu verilerine göre toplam prim üretimimizin %66’sı acentelerimiz aracılığıyla gerçekleşti. Ülkemiz geneline yaygın bir şekilde 3200 acentemizle birlikte faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Şirketimiz ile birlikte acentelerimizin de dijital gelişimini önemsiyoruz. Bu bakış açısıyla acentelerimizin müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmesini sağlayan “Pratik Portal” projemizi hayata geçirdik. Pratik Portal’ın iş birimi ve teknoloji ekiplerimizce Agile çalışma metodu ile hayata geçirilmesi de bizim için önemli. Bunun yanı sıra portalın geliştirme süreçlerinde acentelerimizin de geri dönüşlerini aldık. Acentelerimizin hayatını kolaylaştıracak bu projeye imza attığımız için büyük mutluluk duyuyoruz.”