Otomobildeki 7 Temmuz hareketliliğine hayat sigortası dopingi

Otomobildeki 7 Temmuz hareketliliğine  hayat sigortası dopingi

Otomobillerdeki güvenlik donanımı ile ilgili yeni düzenlemeler kapsamında, daha önce opsiyonel olarak sunulan kimi özellikler ithal araçlarda 7 Temmuz, Türkiye’de üretilen araçlarda ise 31 Ağustos tarihinden itibaren, artık standart hale geliyor. Söz konusu donanımları karşılamayan stoktaki araçların satışları hızlanırken, otomobil markaları birbiri ardına kampanyalar açıklamaya devam ediyor. Sıfır araç hareketliğinin, stoklardaki azalışla birlikte, Temmuz ve Ağustos aylarında ikinci el otomobil piyasasına da yansıması bekleniyor. Kampanyalardan yararlanıp bu dönemde yeni araç almak ya da artışlar olmadan ikinci el araca sahip olmak isteyen tüketiciler, bütçelerinin eksik kalan kısımlarını yüksek faizlere rağmen otomobil kredisiyle kapatıyor. BDDK’nın son verilerine göre kullanılan taşıt kredisi miktarı 90 milyar lirayı aştı. Otomobil sektöründe yaşanan Temmuz hareketliliğine bir destek de sigorta sektöründen geldi. Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com, kredi ile araç alacaklara, bankalara göre yüzde 40’ı bulan indirimli fiyatlara,
Kredi Hayat Sigortası sunuyor.

İthal araçlarda 7 Temmuz, Türkiye’de üretilen otomobillerde ise 31 Ağustos’a kadar süre tanınan güvenlik donanımı standartları nedeniyle, avantajlı fiyatları fırsat bilip sıfır araç almayı planlayanların önünde, bankalardan taşıt kredisi kullanmaları durumunda “hayat sigortalı” ve “hayat sigortasız” şeklinde iki ayrı seçenek bulunuyor. Kredi Hayat Sigortası yaptırmayanlar, normalden daha yüksek faiz ödemek durumunda kalırken; sigorta yaptıranlar ise, hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı kredi borçlarını güvence altına alıyor ve olayinkolayi.com üzerinden yaptırdıkları sigorta poliçelerinde yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf edebiliyor.

Taşıt kredisi kullanmayı planlayanlar, olayinkolayi.com sitesini kullandıklarında sadece hayat kredisi poliçesinde tasarruf etmekle kalmıyor, ayrıca kredi süreçleriyle ilgili tüm sorularına da hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi veya Whatsapp hattı üzerinden yanıt bulabiliyor.

Detaylı bilgi için: www.olayinkolayi.com