RSP, Bakan Nebati ile bir araya geldi

RSP, Bakan Nebati ile bir araya geldi

Reformist Sigortacılar Platformu (RSP), 24 Aralık 2022 tarihinde, Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Dr. Nureddin Nebati’nin davetlisi olarak bir araya geldi.

Bir grup tecrübeli sigortacının bir araya gelerek oluşturduğu RSP/Reformist Sigortacılar Platformu, 24 Aralık 2022 tarihinde, Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Dr. Nureddin Nebati’nin davetlisi olarak, RSP Başkanı Eyyup Çelik ve İcra Kurulu Üyeleri ile birlikte sektörün sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin olarak, Bakanın çalışma ofisinde bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Sn. Bakan ve ekibi, SDDK, Türk Re ve TARSİM gibi nice kurum ve kuruluşlara ilk günlerinden itibaren vermiş oldukları destek ve kısa zamanda başarmış oldukları, sektör adına katma değer yaratan yenilikleri ile reform kelimesinin devlet kanadındaki en güzel karşılığını oluşturmaktadır.

Sigortaya gönül vermiş meslektaşlar olarak bir yola çıkan ve beraber alacakları yol boyunca başaracağı işlerin çok kıymetli olacağını belirten RSP İcra Kurulu Üyeleri, sektörün her kesiminden bir temsilci ile Sigorta Endüstrisi’ne 360 derece bakış açısı ve tarafsızlık ilkesi ile toplamda mutlak fayda sağlamayı öncelikli hedefleri görmektedirler.

Sn. Çelik toplantıda; “Mesleğimizi çok seviyoruz ve değerli buluyoruz ve bu sebeple her endüstride olduğu ve olabileceği gibi zaman içerisinde oluşmuş olan mevcut aksaklıkları düzeltmek amacı ile sektörün ortak faydası için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Her şeyin çok hızlı değiştiği bu yüz yılda, değişime adaptasyonun gönüllü temsilcileri olabilmenin arzusu ve heyecanını yaşıyoruz.“

“Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır.” Henry Ford
Artık birlikte çalışma zamanıdır. Rekabet farklı bir şeydir, ancak sektör adına beraber yol almak sektörümüzün itibarı adına hepimize yakışan bir meziyettir.“

Sn. Nebati‘nin sektöre olan güveni ve rakamlarına ve sorunlarına olan hakimiyeti ve özellikle SEDDK nezdinde yapılanlara gösterdiği destekleri gerçekten sektörümüz adına çok umutlandırıcı gelişmeler olarak RSP üyeleri tarafından büyük bir takdirle karşılandı.

Ekonomiye hem finansal, hem sosyolojik ve aynı zamanda psikolojik katma değerler sağlayan sektör adına, bu yolda başarılı işlere imza atmanın, sektör tecrübesi ortalaması 30 yılları bulan RSP icra kurulu üyelerince bir borç olarak addedilmiş olduğunun da önemle altını çizerek, Bakan huzurunda tekrar edildi.

SEDDK’nın sektöre ait her konuyu titizlikle ele aldığını ve icraati yolunda büyük bir hızla çalıştığını belirten Sayın Bakan sektörün geliştirilmesi adına tüm projelerin can kulağı ile dinlendiğini ve planlamaya alındığını ve hayata geçirilmesi için hızlı bir şekilde çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Sn. Bakan ;
“Ben icraati severim, hızlı karar alırım, zamanı çok iyi kullanırım. Sizler de bizleri kullanın ve iş getirin, iş yapalım, iş çıkaralım. Yabancı sermayenin gelip iş yapmasını da sağlayalım. Bu noktada sektörün gelişmesini desteklemek için cesur ve kararlı adımlar atmaktan da kaçınmıyoruz. Sigortacılık sektörü tüm paydaşlarımızla birlikte en özenli finansal araçlardan birisidir. Bu nedenle daha fazla katkı sunacağız. Mevzuatsa mevzuat. Değişim gerekiyorsa değişim. Tabi sektör yöneticilerimize ve paydaşlara da çok görev düşüyor.” diyerek RSP ve sektör ile yakın temasta kalacaklarını ifade etti.

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

close

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.