SEDDK’da deprem!

SEDDK’da deprem!

SİGORTA GÜNDEM/KULİS HABER 

SigortacIlık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı ve Başkan Yardımcıları görevden alındı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, Başkan Yardımcısı Ali Ersoy ve SEDDK Üyesi Ender Şenol görevden alındı. 

SEDDK Başkanlığı’na Mahmet Akif Eroğlu, İkinci Başkanlığa Davut Menteş, Üyeliğe Yusuf Dinç ve  Mahmut Güngör getirildi. 

Mehmet Akif Eroğlu Kimdir?

Eroğlu, 1970’te Malatya’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991’de mezun olan Eroğlu, 1992’de Hazine Müsteşarlığında Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak iş hayatına başladı.

Eroğlu, 2001’de ABD bankacılık sistemi ve mevduat sigortacılığı üzerine araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere geçici görevle Washington’a gitti. 2003 yılında TBMM nezdinde İmar Bankası Araştırma Komisyonu’nda çalışan Eroğlu, 2004-2006 döneminde ABD’de Illinois Üniversitesi’nde işletme mastırı yaptı.

Eroğlu, 2007’de ABD’nin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesindeki hizmet içi eğitime katılarak, Examination Management School’dan denetim grup başkanlığı sertifikası aldı.

Akabinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Denetim Daire Başkanlığı’na atanan Eroğlu, Eylül 2009 itibarıyla Finansal İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Ziraat Hayat ve Emeklilik şirketinin kurucu ekibine katıldı. Eroğlu, 2010 itibarıyla şirketin genel müdürlüğü görevine, 2012’de Ziraat Sigorta Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2015-2020 yıllarında Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenen Eroğlu, Ağustos 2020’den bu yana Motorlu Taşıt Büro Müdürlüğü görevini yürüttü.

Eroğlu, görev yaptığı dönemlerde Tarım Sigortaları Havuzu ve Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı yönetim kurulu başkanlığını, Emeklilik Gözetim Merkezi, Türkiye Sigorta Birliği, Doğal Afet Sigortaları Kurumu, Tahkim, Turk Loydu, Türk P&I yönetim kurulu üyelikleri görevlerini de üstlendi.

YORUMLAR YAZ
  • ALİ AL1 sene önce
  • Hayırlı olsun…