Şekerbank Genel Müdürlüğü’ne Ayşe Aybala Şimşek Galpin getirildi

Şekerbank Genel Müdürlüğü’ne Ayşe Aybala Şimşek Galpin getirildi

Şekerbank’ta Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Aybala Şimşek Galpin, Genel Müdürlük görevine atandı. Bankadan yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Orhan Karakaş’ın Genel Müdür Vekilliği görevinden ayrıldığı belirtildi

Şekerbank üst yönetiminde iki önemli atama gerçekleşti. Şekerbank’tan yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Orhan Karakaş’ın Genel Müdür Vekilliği görevinden ayrıldığı duyuruldu. Açıklamada, Karakaş’ın ayrılığının ardından bankada Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ayşe Aybala Şimşek Galpin’in Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) onay alınması kaydıyla Genel Müdür olarak atandığı ifade edildi.

2016’dan bu yana GMY görevindeydi

Şekerbank’ta bugüne kadar Strateji, Dijital Bankacılık, Finansal Kurumlar, Hazine, Pazarlama ve Risk Analitiği, İnsan Kaynakları dahil pek çok alanda 17 yılı aşkın deneyime sahip olan ve Banka’nın özellikle son üç yılda kademeli olarak artan finansal performansında belirleyici olan Transformasyon Programını yöneten Aybala Şimşek Galpin 2016 yılından bu yana Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Bankanın açıklamasında, Teftiş Kurulu Başkanı Fahrettin Özcan’ın Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandığı bilgisi de yer aldı.

Karakaş 2022’de göreve gelmişti

Öte yandan Şekerbank, Haziran 2022’de genel müdür vekilliğinde değişikliğe gitmiş, Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Orhan Karakaş’ın 1 Temmuz 2020 itibarıyla Genel Müdürlük görevini vekaleten yürütmesine karar vermişti.