SGK’da EYT yoğunluğu

SGK’da EYT yoğunluğu

EYT düzenlemesinin açıklanmasının ardından askerlik ve doğum borçlanması ile prim gün sayısını öğrenmek isteyenler sabah erken saatlerinde SGK binalarının önünde kuyruklar oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 2 milyon 250 bin kişiyi ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeyi açıklamasının ardından askerlik ve doğum borçlanması ile prim gün sayısını öğrenmek isteyenler sabahın erken saatlerinde Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) binalarının önünde kuyruk oluşturdu.

İzmir’de, EYT ilgili yapılan açıklama sonrası vatandaşlar, borçlanma ve prim gün sayısı hesaplaması için SGK gelmeye başladı.

Sıranın kendisine gelmesini bekleyenler, görevlilere borçlanma ve emeklilikle ilgili sorular sordu, bazıları da dilekçe verdi.

İsmail Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, askerlik borçlanmasını sormak için geldiğini belirterek, “Benim sigorta girişim 1993, askerlik borçlanması yapıp 5 bin gün üzerinden emekli olabilecek miyim? Zam gelmeden bu borçlanmayı halletmek istedim. Dilekçemi verdim. Emeklilikte yaş sorununun kalkması güzel oldu. Hayırlısı olsun. İnsanlar mağdur olmadı.” diye konuştu.

Doğum borçlanması için dilekçe veren Esin Tuna da “Borçlanacağız ve ödeyeceğiz. İnşallah emekli olmak istiyoruz. Sabah 07.30’da geldim. Hem içeride hem dışarıda kuyruk var, herkes bekliyor. Emeklilikle ilgili karar bizi mutlu etti. Sonuçta vatandaşın işine yaradı, teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Eskişehir’de de eksik prim günleri için askerlik ve doğum borçlanması yapmak isteyen vatandaşlar SGK müdürlüğü önünde yoğunluk oluşturdu.

Balıkesir’de de, eksik prim günleri için askerlik ve doğum borçlanması yapmak isteyen vatandaşlar SGK müdürlüklerinin önlerinde yoğunluk oluşturdu.

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

close

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.