Sompo Sigorta’dan sektörde bir ilk: Dijital Kasko Poliçesi

Sompo Sigorta’dan sektörde bir ilk: Dijital Kasko Poliçesi

Dijital dönüşüme yönelik attığı adımlar ve sürdürülebilirlik yaklaşımıyla sigortacılık sektörüne yön veren Sompo Sigorta, iş süreçlerini kolaylaştırmak ve deneyimi iyileştirerek, müşterilerine daha yalın ve hızlı bir hizmet sunmak hedefiyle Dijital Kasko Poliçe uygulamasını hayata geçirdi. Sektörde bir ilk olan uygulama ile sadeleştirilerek özet hale getirilen kasko poliçe dokümanına, QR kodla birlikte kolay ve detaylı şekilde erişilebiliyor.

Kurumsal ve bireysel sigortacılık sektörünün öncü markası Sompo Sigorta, sürdürülebilirlik kapsamında yürüttüğü dijital dönüşüm çalışmalarına bir yenisini ekledi. Şirket, sektörde bir ilk olarak hayata geçirdiği Dijital Kasko Poliçe uygulaması ile müşteri deneyimi süreçlerine verimlilik ve hız katıyor.

Sompo Sigorta, bu yeni uygulama kapsamında kağıt basımını azaltarak doğaya katkıda bulunmayı ve dijitalleşmeyi kasko poliçe süreçlerine entegre ederek müşterilerinin deneyimlerini iyileştirmeyi hedefliyor. Kasko poliçe dokümanını sadeleştirerek özet hale getiren Sompo Sigorta, bu sayede kolay anlaşılan bir içerikle, sigortalılarına görmek istedikleri bilgileri öncelikli sunabiliyor. Aynı zamanda özet poliçeye yerleştirilen QR kodlu erişim seçeneğiyle, poliçe detaylarına dijital platformlar üzerinden ulaşabilme olanağı sağlıyor