Taksim canisi onlara kıydı

Taksim canisi onlara kıydı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bugün İstanbul’da düzenlenen bombalı saldırıda bakanlık çalışanlarından Yusuf Meydan’ın kızı Ecrin’le birlikte yaşamını yitirdiğini açıkladı

Beyoğlu’nda bugün gerçekleştirilen terör saldırısında 6 kişi yaşamını yitirirken 81 kişi de yaralandı. Saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Meydan’ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalıştığı öğrenildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Yusuf Meydan’ın kızı Ecrin’le birlikte saldırıda yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Bakan Yanık sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

Yüreğimiz İstanbul’daki hain saldırıdan gelen acı haberle yandı. Çalışma arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin’i kaybettik. Ailesinin, yakınlarının ve çalışma arkadaşlarımızın başı sağ olsun. Bir baba ve kızının hayatını kaybetmesine neden olan bu kalleş saldırıyı lanetliyorum. Devlet olarak tüm imkanlarımızla hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerinin ve yaralılarımızın yanındayız. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecek.

5 yıl önce terörü lanetlemiş

Patlamada hayatını kaybeden Yusuf Meydan’ın 18 Ağustos 2016 Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesabından kınama paylaşımı yaptığı görüldü. Profil fotoğrafını siyah kurdele yapan Meydan sözkonusu paylaşımında “Teröre lanet olsun” dedi.