TARSİM, Mersin’de Uluslararası Turunçgil Kongresi’ne katıldı

TARSİM, Mersin’de Uluslararası Turunçgil Kongresi’ne katıldı

14. Uluslararası Turunçgil Kongresi, 6-11 Kasım tarihleri arasında Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri, Çukurova Üniversitesi ve Ulusal Turunçgil Konseyi ev sahipliğinde Mersin’de gerçekleştirildi.

“Turunçgillerde Yeniden Yapılanma: Güçlü Bağlantılar – Daha İyi Bir Gelecek” temasıyla 30 ülkeden 500 araştırmacı ve akademisyenin katılımlarıyla düzenlenen ve TARSİM’in de destek verdiği Kongre’nin açılışını, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ gerçekleştirdi.

TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil GÜNAL ve beraberindeki heyet, 10 Kasım tarihinde, Kongre kapsamında açılan tanıtım standını ziyaret ederek, Konsey Başkanı Kemal Kaçmaz tarafından takdim edilen plaketi teslim aldı. Bakan Prof. Dr. KİRİŞCİ’nin ziyaret ettiği TARSİM standında, Devlet Destekli Tarım Sigortası Sistemi ve uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunularak, katılımcıların soruları yanıtlandı.

Turunçgil Kongresi’nde, yurt içi ve yurtdışı bilimsel araştırma çalışmaları ile ilgili bildiriler sunularak, sektör paydaşlarının uluslararası iletişimlerinin artırılmasının yanı sıra bilim, teknoloji, ticaret, pazarlama, yeni pazarlara erişim ve AR-GE çalışmalarında kaydedilen gelişmeler hakkında değerlendirmeler ve paylaşımlar yapıldı.