Tesla hissedarından Musk’a şok dava!

Tesla hissedarından Musk’a şok dava!

Tesla hissedarlarından Richard Tornetta, Tesla CEO’su Elon Musk’ın şirkete part time CEO’luk yaptığını ve yeteri kadar odaklanmadığını iddia ederek dava açtı. Açılan dava ile Musk’a verilen 56 milyar dolar değerindeki hisse senedinin şirkete iade edilmesi talep ediliyor.

Son zamanlarda gündemden düşmeyen Tesla CEO’su Elon Musk bu sefer de bir dava haberiyle gündeme geldi.

Tesla hissedarından Richard Tornetta, Musk’a 56 milyar dolar büyüklüğünde açtığı davada, Musk’ın Tesla’ya part time CEO’luk yaptığını ve yeteri kadar odaklanmadığını savundu.

Şirket hedeflerini tutturması durumunda Musk’a başarısı karşılığında 56 milyar dolar değerinde hisse senedi verildiğini iddia eden Tornetta, ödenen 56 milyar doların iptal edilerek şirkete geri ödenmesi gerektiğini açıkladı

Delaware, Wilmington’da bir hafta sürecek olan duruşmanın ilk gününde, 2007’den beri Tesla direktörü olan Ira Ehrenpreis’in de ifadesine yer verildi. Ödeme paketini geliştiren komiteye başkanlık eden Ehrenpreis, “Elon ile hiçbir zaman düzenli bir çalışma ortamımız olmadı.” açıklamasını yaptı. Ehrenpreis ayrıca, Musk ve yönetim kurulunun Tesla’da geçirilen zamana değil, hedeflere ulaşmaya odaklandığını söyledi.

Musk’ın söz konusu dava için Çarşamba günü ifade vermesi bekleniyor. Hukukçular, davanın Musk için zorlu geçeceğini düşünüyor.