Türkiye Sigorta’dan ayrılan Atilla Benli Bupa Acıbadem’de

Türkiye Sigorta’dan ayrılan Atilla Benli Bupa Acıbadem’de

SİGORTAGUNDEM.COM/ÖZEL HABER

Ağustos ayı başında Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğünden ayrılan Atilla Benli, Bupa Acıbadem Sigorta’ya transfer oldu.

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in 3 Ağustos’ta yapılan genel kurulunda genel müdürlükten ayrılan Atilla Benli, Bupa Acıbadem Sigorta’ya CEO oluyor. Sigorta çevrelerinden aldığımız bilgiye göre 2010 yılından beri Bupa Acıbadem Sigorta CEO’luğunu yürüten Gökhan Gürcan ise görevinden istifa ederek ayrılmış.

Atilla Benli kimdir?

1968 doğumlu. İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun. Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine Garanti Bankası’nda Denetçi olarak başladı. Garanti Sigorta Mali İşler, Operasyon, Acente ve Broker Dağıtım Satış Kanalı’nda çeşitli birimlerden sorumlu Birim Müdürü olarak görev yaptı.
2007 yılında BNP Paribas Cardif şirketinde; Mali İşler Yönetimi, İnsan Kaynakları, Hasar ve Hukuk birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Groupama Sigorta ve Groupama Hayat & Emeklilik bünyesinde Hasar Grubu’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.
Vakıf Emeklilik’te Satış, Finans ve Mali İşler, İnsan Kaynakları, Teknik ve Aktüerya birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Zurich Sigorta’da Hasar Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı.
2018 yılında ise Zurich Sigorta’da Satış ve Dağıtım Kanalları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü.
2019 yılında Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı görevini üslendi.

Gökhan Gürcan kimdir?

2010 yılında Bupa Acıbadem Sigorta CEO’su olan Gökhan Gürcan, 2021 yılı itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı ünvanını aldı ve vekaleten Genel Müdürlük görevini sürdürüyordu. Aynı zamanda 2020 yılından itibaren Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği yapıyordu. 2013 yılında Khazanah ve 2019 yılında Bupa tarafından şirketin satın alınma dönemleri dahil olmak üzere önemli dönüm noktalarında şirketi yönetti.
25 yıllık deneyimiyle sigortacılık sektöründe, Allianz ve Ergo şirketlerinde farklı görevler üstlendi. Harvard GMP ve Koç MDP programlarından mezundur. Yeditepe Üniversitesi’nde MBA ve Marmara Üniversitesi’nde MIS ile işletme lisansı yapmıştır.