Twitter iflas mı edecek?

Twitter iflas mı edecek?

SİGORTAGUNDEM.COM/ÖZEL HABER

SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi milyarder işadamı Elon Musk’un 44 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Twitter da sular bir türlü durulmuyor. Çalışanlarla bir araya gelen ünlü işadamı platformunun gelirlerinin artmaması durumunda iflas etmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi

Sadece 2 hafta önce bankalardan 13 milyar kredi çeken ve satın alma işlemini tamamlamak için milyarlarca dolar değerinde Tesla hissesi satan Musk’un bu açıklamaları kafalarda soru işareti yarattı.

Şirket bilançosu incelendiği zaman Twitter’ın 30 Haziran itibariyle 2,68 milyar dolar nakit varlığı ve 3,4 milyar dolar kısa vadeli yatırımı olduğu görülüyor. Bu tutar Twitter’ın yeni borç yüküyle bile uzun bir süre ayakta kalabileceğini gösteriyor.

Cumhuriyetçi Parti için oy isteyen ve Donald Trump’ın kapatılan hesabının geri verilebileceğini söyleyen Musk’un bu açıklamaları reklam verenleri kızdırmıştı. Şirketin reklam gelirleri hızla düşerken, Cumhuriyetçi Parti’nin seçimlerde beklentilerin altında bir performans göstermesi Musk için işleri daha da zorlaştırdı.

Analistler Musk’un çalışanlarını motive etmek için bu konuşmayı yaptığına inanıyor. Dünya ekonomisinde yaşanan çalkantının etkisiyle reklam gelirlerinin daha da düşeceğini öngören Musk’un bu şekilde ekibini daha saldırgan olmaya zorladığına inanılıyor. (Bloomberg News)