Twitter’ın kurucusu: Musk doğru kişi değil

Twitter’ın kurucusu: Musk doğru kişi değil

Twitter’ı kuran dört kişiden biri olan Biz Stone, Guardian’a verdiği demeçte, Elon Musk Twitter’ın sahibi olmak için doğru kişi gibi görünmediğini belirterek şirketteki olumlu değişikliklerin platformu 44 milyar dolara satın alan Elon Musk tarafından geri alındığını söyledi.

‘YANILIYOR OLABİLİRİM’

Stone, sosyal medya şirketlerini yönetmenin “gerçekten bir kazan-kazan durumu olmadığını ve her zaman zor olduğunu” çünkü “insanların yüzde 50’sinin mutlu olacağını, kalan yüzde 50’nin sana kızacağını” söyledi.

Stone, “Patron olarak sevmediğiniz veya kabul etmediğiniz şeylerle ilgili bir sorununuz olmamalı. Aksi takdirde, belirli bir eğilimi olan bir dergi veya gazete veya başka bir şey almalısınız” dedi. Musk’ın Twitter’ın doğru sahibi olup olmadığı sorusuna Stone, “Şu anda öyle görünmüyor ama yanılıyor olabilirim” yanıtını verdi.

MUSK’IN POLİTİKALARINA ELEŞTİRİ YAĞMURU

Musk, gazetecileri platformdan geçici olarak yasakladığı ve eski başkan Donald Trump ile kendini kadın düşmanı ilan eden Andrew Tate’e ait hesaplar gibi önceden yasaklanmış kullanıcıları yeniden platforma aldığı için eleştiri yağmuruna tutuldu. karar.com