UPS Capital siber sigorta piyasasına girdi

UPS Capital siber sigorta piyasasına girdi

Siber sigorta her geçen gün daha da önem kazanıyor. Hiscox tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, küçük işletmelerin% 68’i ve büyük işletmelerin% 72’si son 12 ay içinde bir siber saldırıya uğradı.

ABD’li UPS’in yan kuruluşu olan UPS Capital bu kapsamda siber sorumluluk ürünü çıkardı. Ürünün, güvenlik ihlali, siber gasp, gelir ve dijital varlık restorasyonu konularını kapsayacağı belirtilirken, ayrıca, dava, ceza ve soruşturma gibi üçüncü taraf sonuçları da kapsayacağının altı çizildi.

UPS Capital’e göre, bir siber saldırının orta ölçekli bir işletmede 84,000 ila 148,000 dolar arasında bir zarara yol açtığı ifade edildi. Büyük ölçekli sanayi devlerine yönelik saldırılar dikkate alındığında, bir veri ihlalinin ortalama zararı ise yaklaşık 4 milyon dolar.

UPS Capital Başkanı Mark Robinson, “Şirketler gittikçe dijitalleştikçe, saldırılar için daha fazla fırsat var. Siber saldırıların neredeyse üçte ikisi küçük ve orta büyüklükteki işletmeler üzerinde gerçekleştiriliyor ve onları faaliyet alanının ön saflarına taşıyor” dedi.