Finansın geleceğine yön verecek ödeme yöntemlerinden biri: Alışveriş Kredisi

Finansın geleceğine yön verecek ödeme yöntemlerinden biri: Alışveriş Kredisi

PSM DERGİSİ

Teknolojik inovasyonlar finans dünyasındaki evrimi hızlandırıyor. FinTek sektöründeki önemli gelişmelerden biri de “şimdi al sonra öde” (BNPL) çözümlerinin yükselişi oldu. Küresel ekonomik dalgalanmaların bir yansıması olarak ortaya çıkan bu yenilikçi ödeme trendi, farklı pazar segmentlerine ve demografik özelliklere hitap etmesinin yanı sıra tüketicilerin, perakendecilerin ve yatırımcıların ilgi odağına yerleşti. Aynı zamanda, sektörün geleceğine yön verecek bir finansman modeli olarak da öne çıkıyor.

Dünyada sektörün geleceğine yön verecek bir finansman modeli olarak da öne çıkan alışveriş kredisi uygulamaları, ülkemizde de geleneksel kredi kartı taksit programlarına alternatif olarak yaygınlaşıyor. Bu ödeme yöntemi, tüketicilere önce satın alıp daha sonra kullanıcı dostu faiz seçenekleriyle gelecekteki bir tarihte ödeme yapma kolaylığı sağlıyor. Diğer bir deyişle, tüketicilere kısa vadeli finansman imkanı sunuyor.

Firmalar için satış hacmini artırmanın elverişli bir yolu

Sanal POS altyapılarını sağladığımız 27 banka ve 50 binden fazla üye işyerimizle Türkiye’nin en büyük online ödeme altyapısını yöneten Payten Teknoloji olarak, firmalar ve tüketiciler için yepyeni bir alışveriş deneyimi sunan Payten Alışveriş Kredisi çözümünü kullanıma sunduk. Zengin ürün mimarisiyle benzersiz konumda olan Payten Payten Payment Gateway ile firmaların mevcut ödeme altyapılarına kolayca entegre ettiğimiz bu çözüm sayesinde, firmalar yepyeni müşteri kitlelerine ulaşarak satışlarını artırıyor.

Satış kaybını önleyen Alışveriş Kredisi, sıradan bir online alışveriş sürecini keyifli bir satın alma deneyimine dönüştürerek müşteri-marka etkileşimini güçlendiriyor, sadakat oranlarını artırıyor. Ödemelerinin orkestrasyonunu Payten Payment Gateway ile sağlayan firmaların, müşterilerine geniş kapsamlı bir kredilendirme altyapısını tek ekranda sunabilmesi için tek yapmaları gereken, ödeme geçidi çözümümüzün hazır entegrasyon sunduğu bankaların hepsi veya tercih ettikleriyle ticari anlaşmalarını gerçekleştirmek.

Ödeme geçidi çözümü kullanmayan firmalar da Paratika ödeme kuruluşumuz sayesinde, bankalarla ayrı bir finansal anlaşma yapmalarına gerek kalmadan alışveriş kredisiyle ödeme seçeneğini web sitelerine ekleyebiliyor. Bu yapıda, Paratika ile gerçekleştirilen tek bir sözleşme ve tek entegrasyonla anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi seçeneklerini müşterilerine kolayca sunabiliyorlar. Üstelik, banka tarafından Paratika’nın koruma hesabına aktarılan kredi bakiyesi üye işyerinin hesabına anında aktarılıyor. Böylelikle üye işyerlerimiz kusursuz bir ödeme akışı sağlarken, müşterileri de pürüzsüz online alışveriş deneyimini keşfediyor.

En kısa ve kolay entegrasyon sürelerini sunabilmemizin ardındaki en büyük güç, 25 yıllık Ar-Ge yapımız. İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki merkezimizde tecrübeli mühendislerimizle çözümlerimizi sürekli geliştiriyor ve en yenilikçi ödeme çözümlerini en hızlı şekilde sistemimize entegre ediyoruz. Bu dinamikle sürekli güçlendirdiğimiz çözüm setlerimizi nitelikli hizmet yaklaşımımızla sunarak, firmaların ödemelerinin uçtan uca dijitalleşmesini sağlıyoruz. İster B2C ister B2B olsun müşterilerimizin ve onların müşterilerine pürüzsüz bir ödeme deneyimi sunmak en büyük odak noktamız.