Akıllı Yaşam Dergisi Şubat 2024 sayısı çıktı!

Akıllı Yaşam Dergisi Şubat 2024 sayısı çıktı!

Deprem bilinci kadar deprem sigortası bilinci de önemli!

6 Şubat depremlerinin yıldönümünde geride kalan ağır bilançoya karşılık sigorta bilincindeki yükseliş sınırlı kaldı. DASK Başkanı Selva Eren’in verdiği bilgiye göre deprem risk haritasının en başında olan hem İstanbul’da hem de Marmara bölgesinde toplam sigortalılık oranında sadece yüzde 1 oranında bir artış gerçekleşti. Günlük poliçe üretiminde ise ülke genelinde poliçe üretimi yüzde 55 oranında arttı.

Akıllı Yaşam Dergisi’nin Şubat sayısında öne çıkan başlıklar da şöyle:

“Acentelerin şirketini halkın da şirketi yapacağız”

İlk yılında kaskoda öne çıkan AcnTURK, bu yıl ağırlıklı olarak sağlığa ve özel branşlardaki ürünlere odaklanacak. AcnTURK Yönetim Kurulu Başkanı Murat Büyükçelebi, “Sektörde yarattığımız farkla tüm dikkatleri üzerimize çektik.” diyor…

Sigorta hakemleri tek çatıda altında

Tahkim yargılamasında karşılaşılan güçlükler ve sorunlar konusunda taraflar arasında köprü olmayı amaçlayan Sigorta Hakemleri Derneği, sürecin daha iyi işlemesi için çalışacak.

Başvuru formu doldurmadan da teklif alabilirsiniz!

AXA Sigorta, yeni Bireysel Özel Sağlık Sigortası ürünleriyle, başvuru formu gerektirmeden hızlı teklif alma imkânı sunarak sektörde bir ilke imza attı.

Türk Nippon ’da ‘engel’ yok

Türk Nippon Sigorta, “eşit, saygın, erişilebilir ve profesyonel hizmet” ilkesi doğrultusunda “erişilebilir web sitesi” projesini hayata geçirdi.

Quick Sigorta’dan Fatura Koruma Sigortası
Fatura Koruma Sigortası’nı İhlas Pazarlama işbirliği ile hayata geçiren Quick Sigorta, tüketicinin fatura karşılığı senetle yaptığı alışverişin taksitlerinden birini veya tamamını ödememesi durumunda satıcı firmayı yüzde 100 koruyor.

ÖzserNEO hızlı ve efektif hizmette öncü

ÖzserNEO Sigorta ve Reasürans Brokerliği, yarım asra varan tecrübesi ışığında hizmetlerini geliştirerek büyümeye devam ediyor.

Türkiye Katılım Sigorta milyarlık primi kıl payı kaçırdı

Kuruluşunun ilk yılında 974 milyon 549 bin 572 TL’lik prim üretimine ulaşan Türkiye Katılım Sigorta’nın Genel Müdürü Güray Çelik, “Hedefimiz katılım sigortacılığının bilinirliğinin yanı sıra şirketimizin pazar payını ve ürün çeşitliliğini artırmak” diyor…

Yeni Nesil Acente Eğitim Programı için yeni dönem kayıtları başladı

TSEV’in sigorta acenteleri yönetici ve teknik personellerine yönelik TSB ve TOBB sponsorluğu ve TOBB ETÜ iş birliğinde düzenlediği çevrimiçi eğitim programı devam ediyor…

VHV Reasürans’ta bayrak değişimi

VHV Reasürans’ta Genel Müdür Yardımcısı Gürer Baykal, şirketteki görev ve sorumluluklarını sektörün deneyimli isimlerinden Emrah Balkan’a devrediyor.

Doğa Sigorta yönetimi bölge müdürleriyle buluştu

Doğa Sigorta’nın bölge yöneticileriyle yaptığı toplantıda, 2023 yılı değerlendirilip 2024 stratejileri ele alındı.

Neova Sigorta kaskodaki payını yükseltiyor
2023’te kaskoda hem poliçe sayısı hem de prim üretimini artıran Neova Sigorta, bu branştaki pazar payında 8’inci oldu.

Erişim Medya’nın 2024 yılı etkinlik takvimi belli oldu

Smart-i Awards için başvurular bu yıl 1 Mart’ta başlıyor. Ödül Töreni 12 Haziran’da yapılacak.

Unico Sigorta, reasürans korumasını daha da güçlendirdi

Unico Sigorta, 2024 reasürans anlaşmalarıyla yükümlülük kapasitesini 6.5 milyar TL’nin üzerine çıkardı.

Okumak için tıklayınız