Aktüerler Derneği’nde yeni yönetim belirlendi

Aktüerler Derneği’nde yeni yönetim belirlendi

Bu yıl 73. yılını kutlayan Aktüerler Derneği’nin olağan genel kurul toplantısında yeni yönetim kurulu seçildi. Aktüerler Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Yalçın oldu.

Aktüerler Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, 22 Mart Cuma günü Byotell’de gerçekleştirildi. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kahraman şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının başkanlık divanına Cemal Emre Doğan, Onur CANDAŞ ve Büşra AKGÜMÜŞ seçildi.

2022 Mart – 2024 Mart dönemine ilişkin Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu raporunun okunarak müzakere edildiği toplantıda yönetim ve denetim kurulları, oy birliğiyle ayrı ayrı ibra edildi. Genel kurulda tüm dernek organlarının seçimleri tamamlandı. Yönetim kurulu seçimin ardından gerçekleşen ilk toplantıda Generali Sigorta’dan Cenk Yalcin başkan seçilirken Anadolu Sigorta’dan İbrahim Çakır başkan yardımcısı, Aktüerist’ten Aylin Yalçın Avcı genel sekreter, Yetkin Tuncay sayman, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Sevtap Kestel ise halka ilişkiler, organizasyon ve eğitim sorumluluğu görevlerine seçildi.

Seçilen yeni denetim kurulunda ise Anadolu Sigorta’dan İnanç Duyar, Laurus Aktüeryal Danışmanlık A.Ş.’den Halil Kolbasi ve Türkiye Sigorta’dan Yusuf ARSLAN görev aldı.