Vali Yerlikaya ölü ve yaralı sayısını açıkladı

Vali Yerlikaya ölü ve yaralı sayısını açıkladı

Beyoğlu’nda patlama meydana geldiği ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İlk belirlemelere göre 11 yaralı var. İstiklal Caddesi kapatıldı. Ara sokaklar boşaltılıyor. Civardaki binalardan çıkışa izin verilmiyor.

Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldiği ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi.

Yaralıların olduğu öğrenilen patlamanın bulunduğu alanda polis ekipleri güvenlik önlemi aldı. Patlamanın İstanbul’un birçok noktasından duyulduğu öğrenildi.

Patlama sonrası polis İstiklal Caddesi’ne giriş-çıkışları kapattı. Polis kademe kademe ara sokakları da boşaltıyor. Yaralılar Taksim İlk Yardım’a götürülüyor.

Taksim civarındaki binalardan dışarı çıkışa izin verilmiyor.

Dolmabahçe Tüneli ulaşıma kapatıldı.

Konuyla ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir açıklama yaptı. Yerlikaya, şunları söyledi:

“Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine emniyet, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Vali Yerlikaya yaptığı ikinci açıklamada, ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaşamını yitirdiği ve 38 kişinin de yaralandığını belirtti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Taksim’de yaşanan patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 38 kişinin yaralandığını açıkladı. İstiklal Caddesi’nde bugün saat 16.20 sıralarında meydana gelen patlamayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatıldığını açıkladı. Öte yandan İstanbul Sulh Ceza Hakimliğinin patlamayla ilgili yayın yasağı getirildiğini açıkladı.

Yerlikaya Twitter’dan yapığı açıklamada, “İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, 38 kişi de yaralandı. Yaralılarımız tedavi altına alınmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır” dedi.

Yayın Yasağı

RTÜK yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirilmiştir. Tüm medya kuruluşlarımızın dikkatine önemle sunulur” dedi.

Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Can kayıpları ve çok sayıda yaralının da olduğu bildirilen patlama üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin’den bir “uyarı” geldi. Şahin Twitter paylaşımında, “Taksim’de bir patlama haberi aldık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Lütfen kaynağı belirsiz bilgilere itibar etmeyelim, güvenli kaynaklardan bilgi sahibi olalım. Farkında olmadan yanlış bilgiyi yaymayalım. İstanbulumuza çok geçmiş olsun” ifadelerine yer verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Ekrem İmamoğlu Twitter’dan açıklama yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Ekrem İmamoğlu Twitter’dan yaptığı açıklamada, “İstiklal Caddesi’deki patlama ile ilgili Emniyet ve sağlık ekiplerimize yardımcı olunması, korku ve paniğe yol açabilecek paylaşımlardan uzak durulması zaruridir. İlgili tüm ekipler bölgede, sağlıklı bilgilendirme yapacağız” dedi.