Anadolu Ajansı: Hukuki süreç başlatıyoruz 

Anadolu Ajansı: Hukuki süreç başlatıyoruz 

AA Genel Müdürü Serdar Karagöz, sosyal medyadan yaptığı açıklamaya “Dün gece üstün bir performans gösteren ve saatlerce sahada ve seçim takip merkezimizde çalışan kıymetli AA çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek başladı. “Çalışanlarımızın emeklerini ve 103 yıllık kurumumuzun saygınlığını korumak vazifemizdir” ifadelerini kullanan Karagöz, şöyle devam etti:

“Seçim gecesi ajansımıza hakaret edenlere ve itibarını zedeleyenlere karşı hukuki süreçleri başlatıyoruz. Dün geceden bu yana bizleri arayarak vermiş olduğumuz hizmetten dolayı teşekkürlerini sunan abonelerimize ve medyada hakkaniyetli yorumlar ile ajansımıza karşı yürütülen karalama kampanyasına dur diyen yorumculara da şükranlarımı sunarım.
Ajansımız göz bebeğimizdir. Anadolu Ajansı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ve kurtuluş mücadelesi veren atalarımızdan bizlere emanettir. Bu emanet liyakatli ve emin ellerdedir.”

Anadolu Ajansı’nın seçim sonrası veri akışıyla ilgili muhalefet partilerinin temsilcileri yaptıkları açıklamalarla “manipülasyon” iddiasında bulunmuştu.