Anadolu Hayat Emeklilik, BES müşterilerine fon tercihi konusunda rehberlik ediyor

Anadolu Hayat Emeklilik, BES müşterilerine fon tercihi konusunda rehberlik ediyor

Bireysel emeklilik birikimlerini kendilerine en uygun fonlarda değerlendirmek isteyenlere yönelik Anayorum bülteni, FonMatik ROBO, IQ Fonlar ve kişiye özel Yatırım Danışmanlığı gibi çeşitli hizmetler sunan Anadolu Hayat Emeklilik, fon tercihi konusunda müşterilerine rehberlik ediyor. Müşterilerinin, fon dağılım değişikliği yapma hakkını hem güncel piyasa koşulları hem de risk getiri beklentileri doğrultusunda doğru bir şekilde kullanmaları için kendilerine destek olan şirket, bireysel emeklilik müşterilerinin emeklilik dönemlerinde anlamlı bir birikim elde etmelerini hedefliyor.

Müşteri deneyimini mükemmelleştirme hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, bireysel emeklilik müşterilerine birikimlerine doğru şekilde yön verebilmeleri için destek oluyor. Yerli ve yabancı hisse senetleri, borçlanma araçları, altın ve altına dayalı kıymetler ile döviz cinsi yatırım araçları gibi birçok farklı yatırım enstrümanını içeren 38 emeklilik yatırım fonu sunan şirket; müşterilerinin bu fonlar arasından ihtiyaç ve risk getiri beklentilerine göre en uygun fonları seçmeleri konusunda da sağladığı rehberlikle fark yaratıyor.
Anadolu Hayat Emeklilik; müşterilerinin doğru fon tercihini yapabilmeleri için Anayorum (Yatırım Danışmanlığı) bülteni, FonMatik ROBO, IQ Fonlar ve kişiye özel Yatırım Danışmanlığı hizmetlerini sunuyor.

“Anayorum bülteni farklı risk iştahına sahip katılımcılara hitap edebiliyor”
İş Portföy Yönetimi tarafından Anadolu Hayat Emeklilik BES müşterilerine yönelik, birikimlerini en doğru fonlarda değerlendirebilmeleri için bir rehber niteliğinde hazırlanan Anayorum bülteninden söz eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Anayorum bülteni; güncel makroekonomik gelişmelerle ilgili bilgi vermesinin yanında, portföy yöneticilerinin piyasada işlem gören farklı yatırım araçlarına ilişkin gelecek dönem beklentilerini de içeriyor. Bülten kapsamında sunulan fon önerileri; düşük, orta ve yüksek risk kategorilerine göre farklılaşarak farklı risk iştahına sahip tüm katılımcılara hitap ediyor. ‘Fon tercihlerimi yaparken hazırlanan fon dağılımları arasından, piyasa beklentilerini de dikkate alarak kendim tercihte bulunup aylık olarak öne çıkan fonları takip etmek isterim.’ diyen müşterilerimiz bültenimizden faydalanabiliyor. Anayorum bülteninde sunulan öneriler doğrultusunda katılımcılarımız, fon dağılım değişikliklerini dijital kanallarımız üzerinden tek tıkla kolayca gerçekleştirebiliyor” diye konuştu.
“FonMatik ROBO, BES müşterilerimizin minimum eforla kendi yatırımcı profilleri doğrultusunda yüksek fon getirisi elde etmesine imkân tanıyor”
“Bireysel emeklilik fon robotu FonMatik ROBO ile birikimlerini kendilerine en uygun fonlarda değerlendirmelerine olanak sağlayarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırdıklarını ifade eden Atalay, sözlerine şöyle devam etti: “FonMatik ROBO, katılımcıların bireysel emeklilik birikimlerini, kendi yatırım profillerine en uygun fonlarda değerlendirmek ve piyasa koşullarına göre fon dağılım değişikliği yapma ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış bir fon robotudur. Kullanılan algoritmanın sağladığı otomasyon sayesinde piyasa koşullarını da katılımcının yerine takip ederek otomatik fon dağılım değişikliği yapan FonMatik ROBO, bu özelliğiyle kişinin minimum eforla daha yüksek fon getirisi elde etmesine imkân tanıyor. FonMatik ROBO’ya Anadolu Hayat Emeklilik internet şubesi AHE Online ya da mobil uygulaması AHE Mobil üzerinden kolayca dahil olunabiliyor.”

“İş Portföy Yönetimi tarafından kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuluyor”

Müşterilerine yönelik İş Portföy Yönetimi tarafından kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmetinin de sunulduğunun altını çizen Murat Atalay, “Bu hizmet kapsamında İş Portföy Yönetimi’nin profesyonel yatırım danışmanları, Anadolu Hayat Emeklilik’in müşterileri ile bizzat görüşme gerçekleştiriyor. Piyasalardaki güncel duruma ve ileriye yönelik beklentilere ilişkin bilgilendirmede bulunarak, katılımcının risk profili doğrultusunda kişiselleştirilmiş emeklilik yatırım fonu tavsiyeleri sunuyorlar. Finansal okur yazarlığı yüksek olsa da piyasaları takip etmek ve fon dağılımını buna göre belirlemek için vakit bulamayan katılımcılarımız, kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmetinden faydalanarak kendilerine özel hazırlanmış fon önerilerine kolayca ulaşabiliyor” dedi.
Bu hizmetlerin yanı sıra Anadolu Hayat Emeklilik, Temkinli Değişken, Dengeli Değişken, Atak Değişken ve Agresif Değişken fon kategorilerinde yer alan 4 adet IQ Fon ile de yatırım tecrübesine sahip olmayan katılımcıların birikimlerini kendi risk profillerine en uygun şekilde değerlendirmesine olanak sağlıyor.