Ankara Sigorta Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Sultan Esra Alkan oldu

Ankara Sigorta Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Sultan Esra Alkan oldu

Ankara Sigorta gerçekleştirdiği üst düzey atama ile şirketin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna Sultan Esra Alkan’ı getirdi.

Ankara Sigorta Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Sultan Esra Alkan atandı.8 Nisan 2024 tarihi itibariyle göreve gelen Alkan, mali İşler dışında şirketin strateji, ürün geliştirme ve proje yönetimi fonksiyonlarından da sorumlu olacak.

Sultan Esra Alkan kimdir?

2007 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Alkan, iş hayatına Güneş Sigorta’da Teknik Muhasebe ve Finansal Raporlama alanında başladı. Alkan, Ergo ve Groupama gibi global sigorta şirketlerinde mali işler bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2014 yılında Ray Sigorta’da Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2020 yılında aynı şirkette Mali İşler Müdürü pozisyonuna terfi ederek Teknik Muhasebe, Genel Muhasebe, Yasal Raporlama ve Fon Yönetimi fonksiyonlarını üstlenerek Mali İşler departmanının geliştirme ve entegrasyon projelerine liderlik etti ve IFRS 17 geçiş süreçlerinin tamamlanmasında katkı sağladı. 2022-2023 yılları arasında VIG Holding tarafından ESMT Berlin’de gerçekleştirilen yetenek programına katılan Alkan, İnovasyon, Dijitalleşme ve Strateji konularında eğitim aldı. Alkan son olarak, 2023 yılında Aksigorta’ya katılarak Muhasebe ve Yasal Raporlama Grup Müdürlüğü görevini yürüttü.