Asgari ücrette rakam belli oldu mu? TÜRK-İŞ Başkanı açıkladı

Asgari ücrette rakam belli oldu mu? TÜRK-İŞ Başkanı açıkladı

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay asgari ücret görüşmelerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bize bir rakam söylerse komisyon yukarıda, arkadaşlar yukarıda, söylerler rakamı biz de düşündüğümüz anlaştığımız rakamı söyleriz. Külliye’ye gidiyoruz zannediyorum. Oturduğumuz rakamı söyleriz, kanaatimizi söyleriz dediğimiz yerde oluruz. İnşallah bizim arzu ettiğimiz bir rakam olur.

Bakan Bey sormadı. Cumhurbaşkanı’na sorsun, işveren söylesin. Bugüne kadar 27 gün geçti bir nokta kadar rakamla ilgili hiçbir şey konuşmadık. Hiçbir şey demedik bugüne kadar. Rakamı şimdi söyleyeceğiz. Uzlaşırsak masada gidip otururuz, uzlaşmazsak biz deriz ki yok çıkarız işin içerisinden.

Komisyon ne derse onu yapıyoruz. Ramazan Bey başında. Beraber yazıyoruz, konuşuyoruz. Geçim şartları ortada, marketler ortada burada toplumu memnun edecek bizim razı geleceğimiz bir rakam olursa deriz ki varız. Bu komisyon adil bir komisyon değil. 15 kişi oturuyor biz 5’iyiz. Bugüne kadar 35’ini zaten imzalamamışız. Bizim örgütlü olduğumuz yerlerde yüzde 1 yok. Onlar bizim bir parçamız.”