B2B Bağlantı Zirvesi, 2.5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer yarattı

B2B Bağlantı Zirvesi, 2.5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer yarattı

PSM DERGİSİ

13 Ekim 2023’te İstanbul Ataşehir’de düzenlenen FinTech Istanbul B2B Connect Summit’in metrikleri kamuoyuyla paylaşıldı. FinTech İstanbul ve Oniki’nin birlikte düzenlediği etkinlik, B2B eşleşmeler sonucunda yarattığı 2.5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değerle ön plana çıktı.

215 şirketin katıldığı zirvede, gün boyunca 12 eşleşmede yaklaşık 1.658 B2B görüşmesi yapıldı. Görüşmeler sonucunda ortalama 1.500 Euro’dan toplam 2.5 milyon Euro’luk ticari değere ulaşıldı.
Networking odaklı yeni nesil etkinlik deneyiminde uzman Oniki’nin yapay zeka destekli B2B matchmaking teknolojisiyle fiziksel ve online katılımla gerçekleşen FinTech Istanbul B2B Connect Summit’i fiziksel olarak 600, online ortamda da 400 olmak üzere 1000’i aşkın katılımcı takip etti.

FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, zirveyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “FinTech Istanbul B2B Connect Summit, global finans dünyasının nabzını tutan bir etkinlik olma yolunda hızla ilerliyor. Etkinliğin yarattığı 2.5 milyon Euro’luk potansiyel ticari değer, sektördeki güçlü iş birliklerinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu başarının ardından ikinci etkinlik için hazırlıklara başladığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Bu yılki etkinlik, 9 Mayıs’ta yine FinTech İstanbul ve Oniki iş birliğiyle Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşecek.