Beyoğlu’ndaki patlama Dünya basınında

Beyoğlu’ndaki patlama Dünya basınında

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. Olay yerinde ölü ve yaralılar olduğu bildirildi. Sözkonusu patlama dünya basınında son dakika geçti

İngiltere

İngiliz haber ajansı Reuters, “İstanbul’un merkezindeki patlama sonucunda birçok kişi yaralandı” başlığıyla yayınladı.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki olayları veren Londra merkezli bir internet haber sitesi olan Middle East Eye da sözkonusu haberi, “Türkiye: İstanbul’un işlek İstiklal caddesinde yaşanan patlamada birçok kişi öldü ve yaralandı” başlığıyla ve Vali Ali Yerlikaya’nın açıklamalarıyla beraber verildi.

ABD

Haber kanalı CNN, “İstanbul’un merkezi büyük bir patlama sallandı” başlığıyla verildi.

Yunanistan

Ta Nea’nın “İstanbul’un merkezi caddesinde güçlü patlama” başlığıyla verdiği haberde, patlamadan ilk görüntüler ve videolar paylaşıldı. Kathimerini de, “İstanbul’da güçlü patlama: Birçok yaralı” başlığını kullandı.

İsrail

“İstanbul’un şehir merkezinde yaşanan patlamada en az 11 kişi yaralandı” başlığıyla haberi yayınlayan Times of Israel, İsrail Dışişleri Bakanlığının, patlamada herhangi bir İsrailli vatandaşının yaralanıp yaralanmadığını öğrenmek için Türkiye’deki elçileriyle temas halinde olduğunu belirtti.

Fransa

Le Monde gazetesi patlamayı, “İstanbul’da, en işlek caddelerden birinde patlama yaşandı” diye verirken, Le Figaro verdiği haberin başlığında, “İstanbul’un kalbinde güçlü patlama, yaralılar var” ifadelerini kullandı. Le Parisien’de de haber, “İstanbul: Şehir merkezinde güçlü patlama, birçok yaralı” başlığıyla paylaşıldı.

Almanya

Almanya’ya ait DeutchWelle, “İstanbul’daki patlamada birçok kişi yaralandı” verilen haberde, en az 11 kişinin yaralandığı belirtilirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarına da yer verildi.

Katar

Katar merkezli Al Jazeera, “Türk Medyası: İstanbul’un merkezindeki patlamada birçok yaralı” başlığıyla verdiği haberde, Al Jazeera muhabiri Sinem Köseoğlu’nun, “Patlamanın canlı bombadan kaynaklandığına dair şüpheler mevcut ancak konuya dair henüz resmi bir açıklama yok” açıklaması verildi.

BAE

Abu Dabi merkezli The National da, “İstanbul’daki patlamada birçok kişi öldü ve yaralandı” başlığıyla verilen haberde de canlı bomba şüphesinden bahsedildi.

Hindistan

India Today ise sözkonusu patlamayı, “İstanbul’daki patlamada birçok yaralı” başlığıyla verdi.