BNP Paribas Finansal Kiralama ve ABB iş birliği

BNP Paribas Finansal Kiralama ve ABB iş birliği

Profesyonel kullanım amaçlı ekipmanların finansmanında leasing çözümleri sunan BNP Paribas Finansal Kiralama ile küresel teknoloji şirketi ABB, elektrikli araçların şarj ekipmanları finansmanı için iş birliği gerçekleştirdi

BNP Paribas Finansal Kiralama, elektrikli araçlar için şarj ekipmanlarının finansmanı konusunda enerji şirketi ABB ile yaptığı anlaşmayı duyurdu. BNP Paribas Finansal Kiralama, ABB elektrikli şarj istasyonlarına özel geliştirdiği finansman programıyla müşterilerin ihtiyaçlarına uygun vade seçenekleri ile birlikte %1 KDV avantajı sağlıyor.

Türkiye’de elektrikli araç satışlarının toplam pazardaki payının %3’e ulaştığı ve bu oranın katlanarak artacağı yönündeki beklentilerini paylaşan BNP Paribas Finansal Kiralama Genel Müdürü Sibel Alyar: “Elektrikli araçlara olan talebin artması, şarj istasyonlarının da hızla yaygınlaşması gerekliliğini ortaya koyuyor. Ülkemizdeki birçok kurumsal firmanın sürdürülebilir bir gelecek için çevreye duyarlı elektrikli araçları tercih edeceğini düşünüyoruz. BNP Paribas Grup hedeflerimizin odağında yer alan ‘finansal çözümlerimizde sürdürülebilirlik yaklaşımı’ ile e-şarj istasyonları finansmanında etkin bir rol oynamayı planlıyoruz. Bu alanda lider bir firma olan ABB ile iş birliği anlaşması yapmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

ABB Yönetim Kurulu Başkanı Başar Vural ise, “Elektrikli araç şarj istasyonlarının geliştirilmesi, daha temiz enerji kaynaklarına geçişin önemli bir parçası. Bu kapsamda Avrupa’da yenilenebilir enerji finansmanına önem veren BNP Paribas Finansal Kiralama ile iş birliği içinde çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Yeşil enerji ve sürdürülebilirlik alanlarında yatırımlara destek sürecek

Ekipman finansmanında Avrupa lideri BNP Paribas Leasing Solutions’ın bir parçası olarak, grup stratejilerinde yeşil enerji ve sürdürülebilirlik konularındaki yatırımları desteklemenin şirketin ana odakları arasında yer aldığını ifade eden Alyar, tarım, inşaat, tekstil sektörlerinden, bilgi teknolojisi, sağlık ve güneş enerjisi sektörlerine kadar geniş bir yelpazede finansman çözümleri sunduklarını belirtti.