“Bölücü alçaklardan döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuştur”

“Bölücü alçaklardan döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuştur”

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit yakınlarına taziyelerini sunduğu mesajda, “Türkiye, ne pahasına olursa olsun Irak’ın veya Suriye’nin kuzeyinde bir terör yapılanmasına müsaade etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

MSB, 6 askerin daha şehit olduğunu bildirdi. Dün şehit olan 6 askerle birlikte, toplamda 12 asker hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya platformu X üzerinden konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Irak’ın kuzeyinde bölücü hainler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Şehitlerimizin ruhu şâd, mekanları cennet, makamları âli olsun.

Bölücü alçaklardan döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuştur ve sorulmaktadır.

Terörü kaynağında kurutma stratejimizi uygulamayı son terörist de bertaraf edilene kadar kararlılıkla sürdüreceğiz.

Türkiye, ne pahasına olursa olsun Irak’ın veya Suriye’nin kuzeyinde bir terör yapılanmasına müsaade etmeyecektir.

Emperyalistlere taşeronluk yapan kiralık katil sürüleriyle mücadelemizden kesinlikle geri adım atmayacağız.

Hem eli kanlı caniler hem de bölücü örgüte destek verenler bölgemizin geleceğinde teröre yer olmadığını er ya da geç anlayacaklardır.

Sınırlarımız içinde ve dışında teröristlere nefes aldırmayan tüm güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan muvaffakiyetler niyaz ediyorum. Allah kahraman askerlerimizi muzaffer eylesin.”

İyi Parti, “milli yas” talebinde bulundu

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, şehit haberinin dünkü ölümlerle birlikte 12’ye yükselmesinin ardından sosyal medyada yaptığı açıklamada, İyi Parti olarak milli yas ilan edilmesi çağrısında bulunduklarını söylemişti.