Borsalarda alım fırsatı mı var?

Borsalarda alım fırsatı mı var?

Wall Street stratejistlerine göre hisse senetlerinde düşüşün devam etmesi alım için fırsat yaratabilir.

Wall Street stratejistlerine göre, ABD hisse senetlerinde düşüşün devam etmesi halinde, düşüş bu yılki rallinin dışında kalanlar için bir alım fırsatı olabilir.

HSBC Corp’tan stratejist Max Kettner yaptığı değerlendirmede, henüz atağa geçme zamanı olmadığını, önlerinde bazı testler olduğunu, ancak devam eden bir düşüşün hisse senetlerinde riski artırmak için bir işaret olacağını söyledi.

Citigroup Inc’den Scott Chronert da S&P 500 Endeksi’nin Mayıs ayı seviyelerine yaklaşması durumunda pozisyonları artırmanın doğru adım olabileceğini vurguladı.

Goldman Sachs Group’un ABD hisse senedi baş stratejisti David Kostin de ekonomide yumuşak inişin devam etmesi halinde yatırımcıların hisse senedi varlıklarını artırabileceklerini savundu. Kostin, hedge fonların kaldıraç seviyelerinin alımlarını artırma gücüne sahip olduklarını gösterdiğini ve yatırım fonlarının nakit varlıklarındaki azalmanın da potansiyel talepte bir artışa işaret edebileceğini vurguladı.

Kostin yayınladığı yatırımcı notunda, “ABD’li yatırımcıların hisse senetlerine olan ilgilerini daha da artırabilecekleri bir alan olduğunu düşünüyoruz. ABD ekonomisi yumuşak iniş yolunda ilerlemeye devam ederse, hisse senetlerinde düşüşün kısa ömürlü olacağına inanıyoruz” dedi.