Cigna’ya çalışan deneyimi ödülü

Cigna’ya çalışan deneyimi ödülü

‘Hayat Boyu Birlikte’ vizyonuyla müşterilerinin yanı sıra çalışanlarının da hayatına dokunacak uygulamalar hayata geçiren Cigna, Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri Araştırması’nda yer alarak hayat sigortacılığı ve emeklilik sektöründe en mutlu işyerlerinden biri seçildi. Cigna bu kapsamda, Mükemmel Çalışan Deneyimi Ödül ve Sertifikası almaya hak kazandı.

‘Hayat Boyu Birlikte’ söylemini rehber edinerek hayatına dokunduğu herkesi iyi ve güvende hissettirecek çalışmalara imza atan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, müşterilerinin yanı sıra çalışanlarının da yol arkadaşı olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Cigna, çalışan deneyimi politikaları ile Happy Place to Work ve Capital Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Araştırması”nda hayat sigortacılığı ve emeklilik sektörü kategorisinde en mutlu iş yerlerinden biri seçilerek Mükemmel Çalışan Deneyimi Ödül ve Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

‘Mutlu iş yeri, mutlu çalışan, mutlu toplum’ sloganıyla hareket eden uluslararası sertifikasyon ve danışmanlık şirketi Happy Place to Work tarafından Nisan 2022 – Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırması’na 329 şirket katıldı. Yaptıkları her işin merkezine önce ‘insan’ı koyarak çalışan memnuniyetini odaklarına aldıklarını belirterek listede yer almaktan duydukları gururu vurgulayan Cigna İnsan ve Kültür’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nadire Yücetürk, “Hayatlara dokunma hedefimiz, müşterilerimizin yanı sıra çalışma arkadaşlarımızla da güçlü bağlar kurmamızı sağlıyor. Bu motivasyonla, çalışanlarımıza verdiğimiz değeri yansıtacak birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Çalışanlarımızla farklı ortam ve konseptlerle bir araya geliyor, biz bilinciyle attığımız her adımda bağlarımız daha da kuvvetleniyor. Bu yıl ilk kez katıldığımız Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri Araştırması’nda yer almaktan gurur duyuyoruz. Bu ödülü, birlikte çalışmaktan duyduğumuz mutluluğun bir yansıması olarak çok değerli buluyoruz” dedi.

Çalışanlara sunulan imkanların ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda sürekli olarak geliştirildiği Cigna’da, hibrit çalışma modellerinin yanı sıra yaz aylarında istedikleri yerden çalışabildikleri ‘’bize her yer Cigna’’ uygulaması var. Kurumda yer alan çalışan dostu uygulamalar güven temasıyla besleniyor. Her bir çalışanın benzersiz olduğu prensibiyle hayata geçirilen uygulamaların yer aldığı Cigna’da; yüksek performans ve insan odaklı kültür benimseniyor.