“Gabar petrolünü milletimize uygun şekilde vereceğiz”

“Gabar petrolünü milletimize uygun şekilde vereceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Mitingi’nde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan’ın açıklamalarında satır başları şöyle: “Van’ı terör örgütünden kurtardık. Devletinize güvenin, terör örgütü bir daha sizin kılınıza bile ilişemeyecek. Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak. Gabar petrolünü milletimize uygun şekilde vereceğiz. Düşünün CHP buraya gelip miting yapabilir miydi? Kimle yaptılar?

“DİYARBAKIR ANNELERİNİN ACISINI BİLİYORSUNUZ DEĞİL Mİ?”

14 Mayıs akşamı İnşallah hep birlikte bir başka güleceğiz. Her ne kadar siyasi uzantıları hala o kara günlerin, o eski kanlı günlerin hayali ile yaşamaya devam ediyorsa da artık o iş bitti. Yıllarca sizin ve evlatlarının canını ve geleceğini karartarak istismar siyaseti yapanların dönüp dolaşıp kimin arkasına takıldığını gördünüz değil mi? Diyarbakır annelerinin acısını biliyorsunuz değil mi? Kardeşlerim bunları Kandil’e kimler kaçırdı?

“GEÇMİŞLERİNİ İNKAR PAHASINA DÜŞMÜŞLER”

2011 depreminin ardından Van’ı adeta yeniden inşa ettik mi? Bay bay Kemal ne söz verdi? Bu CHP’lilere sormak lazım ya siz Van’a ne kazandırdınız? Siz ne getirdiniz diye sorun, CHP’lisine sorun HDP’lisine sorun.

(Millet İttifakı) Geçmişlerini ve kendilerini inkar pahasına düşmüşler Kılıçdaroğlu’nun peşine, nereye doğru gittiklerini bile bilmiyorlar. Direksiyonda Kılıçdaroğlu görünüyor ama değil. Onun görevi mutfakta video çekmek, sahnede kalp yapmak.

“YURT DIŞINDA OY KULLANANLARA SALDIRARAK ASIL NİYETLERİNİ GÖSTERDİLER”

İpin ucu başkalarının elinde olunca bunlar sürekli bir tarafa savruluyor. Elbette masada ne yaptığını bilenler de var. Suriye’deki iç karışıklıklarda provokasyonlarla Kürt kardeşimin kanını oluk oluk akıtan bunlar değil mi?

Daha geçen gün Çanakkale’de kahvehane basarak, yurt dışında oy kullananlara saldırarak asıl niyetlerini gösterdiler. Van’ın tercihinin 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı olacağından hiçbir şüphem yok.

85 milyon vatandaş, tarihinin en güvenli, huzurlu, rahat, müreffeh dönemini yaşarken, Türkiye’yi eski karanlık günlerine döndürmenin kime faydası var? Şayet 14 Mayısta Türkiye Yüzyılı hayalimize sahip çıkmazsak, bu zihniyet ülkenin tepesine kara bulut gibi çökecek.

“S-400’LERİ DEPOLARA KALDIRACAĞIZ DİYOR”

Şu anda 50 bin Vanlı kardeşim alanda. Demek ki 9 gün sonra sandıkları benim Vanlı kardeşlerim patlatacak. İşte bu birilerinin kabusu oldu.

S-400’leri depolara kaldıracağız diyor bay bay Kemal. En güçlü savunma sisteminin depolara kaldırılmasına bu millet izin vermez. “