Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı 3 saat 30 dakika sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, sosyal konut projesinde kura çekimlerinin Mart ayının sonuna kadar bitirileceğini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı ardından yaptığı konuşmasının önemli satır başları şöyle;

“Türkiye Yüzyılı vizyonunu milletimizle birlikte hazırlıyoruz. Milletimizin beklentilerini tekliflerini alarak vizyonumuzu somutlaştıracağız.

Togg çok önemli bir sembol haline gelmiştir. Togg’un başarısı topyekün 85 milyonun başarısı olarak görülmektedir. Halen yapılan işi değersizleştirmeye çalışan bir zihniyetin umutsuz çırpanışlarını ibretle takip ediyoruz.

Uyuşturucu gibi bir insanlık suçuyla polisimize, iktidarımıza iftira atanların yaptığı 5. kol faaliyetidir. İftira atanlar sinsi niyetle hareket ediyor. Bu defa açıkça söylüyorum başaramayacaklar.

Sosyal konutların kura çekimleri mart ayına kadar bitecek. Konut ve kira fiyatlarındaki dengesizliğin bu çalışmalarla ortadan kalkacağına inanıyorum.

Türkiye Aile Desteği Programı kapsamında 2,5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi bu hafta içinde yapılacak.

Doğal gaz yardımının 2022 yılı kış dönemi ilk grup ödemesi bu hafta içinde gerçekleştirilecektir.”