Demirtaş’tan küçük yatırımcılara borsa tavsiyesi

Demirtaş’tan küçük yatırımcılara borsa tavsiyesi

Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Borsa İstanbul’da yatırımı olan küçük yatırımcılara seslendi. Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Prof. Demirtaş, “Gaza gelmeyin” uyarısı yaptı ve küçük yatırımcılar için 7 tavsiyede bulundu.

Halka arzlarla birlikte adeta bir çılgınlığa dönen Borsa İstanbul’da küçük yatırımcılar endişeli. Endeks 7 bin 200 puana kadar geriledi, panik yapan birçok küçük borsa yatırımcısı zarar ederek hisselerini satmaya başladı.

Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise küçük borsa yatırımcılarına sosyal medya hesabından seslendi. “Gaza gelmeyin” ifadesini kullanan Prof. Demirtaş, küçük yatırımcılar için 7 önemli tavsiyede bulundu.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Borsa İstanbul’daki son dalgalanma sonrası yaşanan düşüş ivmesinde kayıplar yaşayan küçük yatırımcılara mesaj vermeye devam ediyor. Özellikle son dönemde halka arz olan şirketlerin olumsuz performans sergilemesi ve endeksteki sert düşüşler üzerine “Küçük yatırımcıya yazık” mesajı paylaşan Prof. Demirtaş, önemli tavsiyelerde bulundu.

İşte Prof. Demirtaş’ın küçük yatırımcılara verdiği 7 kritik tavsiye:

– Panik yapmayın.

– Uzun vadeli yatırımcı olun.

– Gaza gelmeyin.

– Kimseden Yatırım Tavsiyesi Almayın.

– Tek bir hisseye tüm paranızı yatırmayın.

– Borsa ile OYUN oynamayın.

– Bilmediğiniz şirketlere yatırım yapmayın.