“En ucuz poliçe en uygun sigorta anlamına gelmiyor”

“En ucuz poliçe en uygun sigorta anlamına gelmiyor”

Sigortam.net Üst Yöneticisi (CEO) Bora Uludüz, özel sağlık sigortası seçimi sırasında dikkate alınması gereken çok fazla kriter olduğunu belirterek, “Bu da açıkça gösteriyor ki tercih yaparken en ucuz poliçeyi seçmek her zaman en uygun sigortaya sahip olmak anlamına gelmiyor.” ifadesini kullandı.

Sigortam.net’ten yapılan açıklamaya göre, hastalık ve kaza gibi istenmeyen durumlarda tedavi masraflarını ve koşullarını dert etmekten kurtulmanın en etkili yollarından biri özel sağlık sigortası yaptırmak olarak öne çıkıyor.

Sigortam.net, çok fazla seçeneğin bulunduğu bu segmentte kişinin kendisine en uygun poliçeyi seçmesi için göz önünde bulundurması gereken unsurlar hakkında bilgi verdi.

Verilen bilgiye göre, salgının hayata kattığı önemli farkındalıklardan biri de sağlık ve iyi yaşamın önemi olurken, sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmeden düzenli uykuya kadar pek çok reçete hayata dahil oldu. Olası sağlık sorunlarına karşı erkenden önlem alma ihtiyacı gündeme gelirken, bu bakış açısıyla özel sağlık sigortası yapmak isteyenleri ise pek çok seçenek bekliyor.

“Poliçe satın alırken ihtiyaca uygun teminatların dahil edildiğinden emin olmak gerekiyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sigortam.net Üst Yöneticisi (CEO) Bora Uludüz, Sigortam.net olarak uzman sigorta danışmanlarıyla en iyi özel sağlık sigortasını seçme konusunda müşterilerine destek olduklarını belirterek, seçim sürecinde tüketicilere yardımcı olacak önemli kriterler hakkında şu bilgileri verdi:

“Sigorta şirketleri, yatarak ve ayakta tedavi gibi ana teminatların yanı sıra doğum teminatı, ambulans hizmeti, tedavi öncesi-sonrası hizmetler, 7/24 tıbbi destek, günlük bakım, check-up gibi ek teminatlar sunabilir. Poliçe satın alırken ihtiyaca uygun teminatların dahil edildiğinden emin olmak gerekiyor. Hastane giderlerinin toplamda ne kadarının sigorta tarafından karşılanacağını teminat limitleri belirlerken, poliçe sahipleri katılım payı oranlarına bağlı olarak hastane masraflarının belirli bir yüzdesini karşılıyor. Sağlık durumuna bağlı olarak teminat limitini belirlemek poliçe tutarını optimumda tutmak için önemli. Katılım payının düşük olması da kişinin cebinden çıkacak miktarın az olmasını sağlıyor. Gitmeye alışkın olduğunuz ya da düzenli ziyaret ettiğiniz doktorların bulunduğu hastanelerin, sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesinde olup olmadığına bakmak, sigortanın efektif kullanımına katkıda bulunuyor.

Özel sağlık sigortası kapsamında bazı hastalıklar için belirlenen birkaç aylık bekleme süresi farklı şirketlerde farklı uzunluklarda olabiliyor. Bu sürenin en az olduğu poliçeler, sağlığınızın en kısa sürede tam güvenceye alınmasını sağlıyor. Sigorta şirketleri yıl boyu hiçbir hasar talebinde bulunmayanlar için ertesi yıl ‘hasarsızlık indirimi’ uyguluyor. Bu oran da şirketler arasında farklılık gösterebiliyor. Ömür boyu yenileme garantisini alabilmek sağlık sigortalarındaki en dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor. Bu garantiyi verebilme süresi, sigorta şirketleri arasında farklılıklar barındırsa da ömür boyu yenileme garantisini aldıktan sonra sigortasını devam ettirmek, müşteriler için çok önemli bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.”

“Sigortam.net olarak, müşterilerimizin kafalarındaki tüm soruları netleştirmek için çalışıyoruz”

Sigorta şirketlerinin hasar ödeme prosedürleri ve hasar ödeme süreçlerinin değişiklik gösterebildiğine işaret eden Uludüz, hasar ödeme şartlarının az olmasının, provizyon işlemlerinin hızlanması, harcanacak zaman ve eforun azalması dolayısıyla daha zahmetsiz bir süreç anlamına geldiğini aktardı.

Uludüz, “Özel sağlık sigortası seçimi sırasında dikkate alınması gereken çok fazla kriter var. Bu da açıkça gösteriyor ki tercih yaparken en ucuz poliçeyi seçmek her zaman en uygun sigortaya sahip olmak anlamına gelmiyor. Bu yüzden Sigortam.net olarak, kişiye özel hizmet veren uzman sigorta danışmanlarımız ile müşterilerimizi buluşturuyoruz ve onların sağlık sigortalarına dair kafalarındaki tüm soruları netleştirmek için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

close

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.